Шок и ужас преживя Лудогорец в Разград и напусна терена със сензационна загуба с 0:1 от молдовския Милсами.

В 41-ата минута Александру Антонюк вкара единствения гол в мача с бедро и след изпълнение на корнер. Така Лудогорец изпусна питомното на свой терен и сега ще трябва да гони дивото на 21 юли в Молдова в реванша от втория предварителен кръг на Шампионската лига.

Двубоят бе официален дебют на кормилото на Лудогорец на португалския специалист Бруно Рибейро.

Лудогорец очаквано започна мача по-активно. Скоро обаче и гостите показаха, че не са дошли само да се бранят. Милсами стигна до три поредни корнера в минутите между 5-ата и 6-ата, но без да затруднят Владо Стоянов.

Времето течеше, а пред вратата на молдовците така и не възникваха опасности. Българският шампион на моменти успяваше да направи обсада, но дори не съумяваше да стигне до удар. В тези минути се чувстваше отсъствието на наказания за тази среща Марселиньо.

Когато течеше 30-ата, Лудогорец стигна до първата си по-сериозна възможност за гол. Мишо Александров и Мисиджан на два пъти затрудниха вратаря на молдовците Мицу, но той успя да отрази ударите им.

Натискът на Лудогорец започна да става все по-силен след половин час игра, а гостите вече се задъхваха. Кишада прати с глава топката на сантиметри над вратата в 34-ата минута.

В 41-ата минута обаче Лудогорец беше попарен. След изпълнение на корнер Александру Антонюк бе оставен непокрит в пеналта и с бедро добута топката във вратата на Лудогорец – за 0:1.

В самия край на първата част Мисиджан стреля опасно, но защитник на Милсами изби в корнер.

На полувремето Бруно Рибейро направи две смени в опита си да промени хода на мача. Чунчуков смени Кишада, а Препелица влезе на мястото на Анисе.

Лудогорец веднага се вдигна на щурм.

Отново обаче гостите преодоляха временния си спад и за малко не стигнаха до втори гол. Само отличната намеса на Владо Стоянов спаси втория гол във вратата на българския шампион след удар с глава на резервата Кристиан Буд.

Лудогорец продължи да натиска. Но освен серия от корнери и преки свободни удари, до реални опасности така и не се стигаше.

В 85-ата минута Сисиньо проби, бе блокиран, но топката попадна у Препелица. Ударът на непокрития румънец обаче изпрати топката над вратата.Така мачът приключи с напълно неочаква загуба на „зелените“ с 0:1.