Лудогорец гостува на Андерлехт в третия си мач от същинската фаза на Лига Европа. Резултатът е 0:0. Gong.bg ще проследи всичко най-интересно от двубоя на живо.

До момента "орлите" имат актив от една точка. Тимът загуби с 0:2 от Славия Прага у дома, след което завърши 0:0 срещу Виктория в Пилзен.

Белгийският гранд започна отлично турнира, като първо победи с 2:1 Ференцварош, а след това се наложи със същия резултат като гост над Реал Сосиедад.

--

Лудогорец започна по-дейно срещата и във втората метра почти да открие резултата в Брюксел. Рик Джонатан центрира от ъглов удар, а топката отиде към далечната греда за Диниш Алмейда. Португалецът стреля от метър разстояние, но удивително не успя да прати топката във вратата на Андерлехт.

"Лилаво-белите" започнаха да владее по-трайно топката, а в 12-ата минута създаде отлична възможност за гол. Марио Строейкенс центрира отдясно към Луис Васкес, който стреля отблизо с глава, но Хендрик Бонман показа изключителна реакция, за да предотврати гол във вратата на "орлите".

На стадион "Лото Парк" в Брюксел беше заел място, освен официалната делеция на "орлите", и синът на треньора на разградчани Маркос. Той пламенно подкрепяше футболистите, ръководени от баща си в компанията на двама свои приятели. Впечатление правеше, че триото носеха същите шапки по подобие на бащата на Маркос, след като застана начело на родния шампион.

След четвърт час игра Рик Джонатан опита удар от разстояние, но той не беше достатъчно квалитетен. В 21-ата "орлите" разиграха отлично чрез Сон и Рик Джонатан. Бразилецът изведе испанеца вляво, който опита да му върне топката с подаване по земята, но Рик беше блокиран. Квадво Дуа остана по-назад, но и той беше изпреварен от белгийски защитник. Малко след това удар на Дерой Дуарте беше уловен от Колин Косеманс.

След близо 30 минути игра реферът Филип Глова беше повикан да разгледа решение в средата на терена. Кайо Видал влезе в единоборство с Тристан Дегрийф. Първоначално реферът отсъди фал с жълт картон за играча на белгийците, но след преглед на ВАР взе решение да го изгони, след като видя удар с ръка на Видал спрямо опонента. Преди това обаче халфът на домакините извърши циничен фал срещу Видал, дърпайки го за фланелката, ала в крайна сметка играчът на Лудогорец потегли към съблекалните рано-рано. Със сигурност словашкият рефер взе доста странно решение в тази ситуация само по себе си, което ощети българския шампион.

startphoto.bg
42 снимки

Завършилият на трето място през миналия сезон белгийски тим превзе контрола на топката след странния червен картон за Видал, но в хода на първите минути след изгонването му не последваха сериозни ситуации за Бонман. Словашкият рефер раздаде доста леки картони до края на полувремето за Вердон, Рик и Педро Нареси, а феновете на "орлите", заели местата си на "Лото Парк", хвърлиха десетина бутилки и чаши по терена. Реферът Глова категорично изпусна контрола на двубоя, давайки дузина поводи на футболистите на двата отбора да започнат да бъдат твърде агресивни.

Разградският тим заигра в схема 5-3-1 през второто полувреме след причудливия червен картон за Кайо Видал. В 53-ата минута удар на Диниш Алмейда беше отразен от Косеманс.

LIVE / Андерлехт – Лудогорец 0:0