Европейската сцена предлага своя пореден изпит за Лудогорец, а преди гостуването на Ференцварош в Будапеща отбелязваме и един важен личен момент – дебюта на Тодор Живондов като старши треньор на тима в Лига Европа. С уверен тон и подчертано спокойствие той говори пред DIEMA SPORT за предизвикателството, уважението към съперника и нуждата от енергия и подреденост, които трябва да съпътстват отбора в този труден мач.
„Разбира се, аз нямам опита от тези двубои, но пък смело мога да кажа, че имам изключително отношение и обич към играта, така че съм изключително спокоен“, започна Живондов пред DIEMA SPORT преди европейския си дебют начело на Лудогорец.
„Изгледахме доста двубои. Разбира се, това не означава, че ще постигнем крайния успех само с гледане, но смятам, че отбора на Ференцварош е в добра форма, с повече от добър точков актив в Лига Европа и най-важното е, че те имат подобрения от играта, която предоставяха през двубоите тогава срещу нашия отбор и имат ключови футболисти, на които ние трябва да обърнем изключително внимание в точни моменти от играта“.
„Лудогорец се нуждае от спокойствие, от добра енергия и от подреденост в предстоящия двубой, защото срещаме изключително подготвен отбор. Знаем и тежестта на Лига Европа, знаем и колко са тежки тези мачове, но рано или късно Лудогорец трябва да започне да печели, трябва да започне да подобрява играта си. Изключително вярвам, че това ще бъде от утре (б.р. - мача с Ференцварош)”.
„Чисто статистически, нашите футболисти в предни позиции се нуждаят от голове. Със самите голове те ще придобият самочувствие. Просто те трябва да започнат да вкарват, но в момента те се нуждаят от спокойствие, а не толкова от вкарване на голове“.
„Състава ще го мисля до последно. Има да се уточняват детайли. Разбира се, това ще е изключително тежък двубой. Знаем, че в Лига Европа всяка грешка се наказва, особено от състезатели като на Ференцварош, които с едно докосване на топката могат да решат този двубой. Не смятам, че ще има изненади, а очаквам една изключително дисциплинирана игра със страшно много енергия“, завърши Живондов.


