Генк спечели с 2:0 гостуването на Сасуоло в отложения мач от група „F“ на Лига Европа и по този начин белгийците си осигуриха първото място и се класираха за 1/16-финалите на Лига Европа.

Хейнен откри резултата в 58-та минута, а Тросард удвои преднината за Генк в 80-та минута.

След този успех Генк спечели групата, след като завърши с 12 точки, а Атлетик Билбао остана на втора позиция с 10.

Българският шампион ще бъде сред непоставените отбори на жребия в понеделник. Лудогорец ще се падне или с един от победителите в групите на Лига Европа, или с някой от четирите трети отбора в Шампионската лига с най-добри показатели.

Тотнъм, Копенхаген, Лион и Бешикташ, които идват като трети отбори от Шампионска лига, които са с по-добри показатели и ще бъдат поставени, за разлика от българите.

Дванайсете победителите от груповата фаза на Лига Европа – Фенербахче, Генк, АПОЕЛ Никозия, Сент Етиен, Зенит Санкт Петербург, Рома, Аякс, Шахтьор Донецк, Шалке, Фиорентина, Спарта Прага и Османлъспор.