Английският топрефер Марк Клатенбърг ще бъде главен арбитър на двубоя Лудогорец – Виктория Пилзен. Това гласи официалната информация от УЕФА, свързана с мача на стадион „Васил Левски“, който ще се проведе на 17 август от 21:45 часа.

Голяма част от специализираните сайтове свързани с европейското съдийство посочиха Клатенбърг за съдия на мача в София. Няколко минути по-късно информацията се появи и в официалния сайт на Европейската футболна централа.

Клатенбърг се превърна в рефер номер 1 този сезон, след като последователно свири финала на Шампионската лига и финала на Европейското първенство.

Помощници ще му бъдат сънародниците му Джейк Коли и Саймън Бенет, а зад аутлиниите ще бъдат Андре Маринър и Лий Мейсън. Четвърти съдия ще бъде Адам Нън.