Четвърто поражение от пет мача в груповата фаза на Шампионската лига допусна младежкият състав на Лудогорец. Този път момчетата на Юрий Васев паднаха с 0:4 на "Герена" от Базел.

Хеттрик за швейцарците реализира Атде Рашити а едно попадение добави Нефтали Манзамби. Два от головете на гостите дойдоха след точно изпълнени дузпи.

Иначе младите лудогорци имаха само един точен удар към вратата на противника и той беше в началото на мача при 0:0. Базел пък имаше 7 точни и 7 неточни удара, като в крайна сметка постигна комфортен успех на "Георги Аспарухов".

Мачът започна сравнително равностойно, като единствения шанс за разградчани пропусна Денислав Александров в 15-та минута. В тези минути швейцарците обстрелваха доста неточно вратата на младите "орли".

Но напорът на Базел даде резултат след 37 минути игра. Тогава Пепси подаде страхотно към Атде Рашити и нападателят реализира първото си попадение в този мач. При този резултат дойде и почивката.

Още в началото на втората част интригата в този мач на практика умря. В 53-та минута Рашити реализира второто си попадение, след като този път завърши точно подаване от страна на Нефтали Манзамби.

Нещата започнаха да придобиват страшен развой за лудогорци в 61-та минута. Тогава резултатът стана класически, като точен от дузпа беше Манзамби. След този гол швейцарците намалиха драстично оборотите, но пак имаха време да се разпишат и за четвърти път.

Това се случи в 84-та минута, като точен беше Рашити за трети път и пак от дузпа. С това беше сложена точка на спора, а Лудогорец окончателно се прости с надеждите си да продължи напред, оставайки с една-единствена точица. Базел пък събра 9 точки на втората позиция.

Стартовите състави на двата отбора:

Лудогорец: Васил Симеонов, Венцислав Славов, Иван Великов, Милен Младенов, Преслав Петров, Стефан Стойнов, Ерол Дост, Цветослав Петров, Денислав Александров, Томас Цвятков, Светослав Ковачев;

Резерви: Иван Атанасов, Тони Иванов, Юнуз Юнуз, Мартин Милков, Атанас Карачоров, Димитър Илиев, Мирослав Георгиев;

Базел: Дарио Тюркауф, Блас Риверос, Ерай Кюмарт, Ив Кайзер, Педро Пачеко, Кенан Херик, Сергей Еременко, Нефтали Манзамби, Гезим Пепси, Атде Рашити, Бастиен Коню;

Резерви: Йозеф Пукай, Фериано Фогриг, Илбер Локай, Алесандро Стабиле, Луфтетар Мушколай, Лорис Мицели, Даниеле Веско;