Талантите на Лудогорец отпаднаха от Младежката Шампионска лига, след като загубиха с 0:2 от Динамо Минск в мача реванш от I кръг в турнира. Двубоят се игра на стадион "Гнездо на орли". Спортното щастие определено обърна гръб на разградчани, които пропуснаха дузпа в 51-та минута, при резултат 0:1. В първата среща Лудогорец спечели с 1:0.

Гостите откриха в 12-та минута чрез Трофим Мелниченко. Голът падна след разбъркване в наказателното поле пред Умут Хабил. Само 4 минути по-късно "орлите" бяха близо до изравняване. Константин Димитров проби отляво и стреля от малък ъгъл, но вратарят Иван Шимакович успя да избие в ъглов удар. След изпълнението му Румен Павлов засече от няколко метра с глава, но топката прелетя над вратата. В 40-та минута Йоан Йорданов центрира отдясно, а Константин Димитров засече с глава, но Шимакович извади в корнер. В 45-та минута Умут Хабил се намеси решително и спаси опасен удар на Мелниченко. Първото полувреме завърши при този резултат.

След подновяването на играта Николай Николов шутира от границата на наказателното поле, но стражът на гостите спаси. В 50-та минута Илия Казаков игра с ръка в наказателното поле и главният съдия посочи бялата точка. Зад топката минута по-късно застана Георги Караиванов, но стреля високо над вратата. При подобна ситуация в 66-та минута гостите на свой ред получиха наказателен удар. Максим Будско бе точен и отбеляза за 0:2. В 75-та минута Димитър Иванов засече с глава центриране на Антонио Попов, но топката тупна до страничния стълб. Минута по-късно Йоан Йорданов свали с глава на Антонио Попов и последва удар, който прати коженото кълбо над вратата. В 85-та минута Динамо остана с 10 души на терена, след като с директен червен картон за груба проява бе изгонен Илия Казаков. Лудогорец притисна съперника, но нов гол не падна.