Локомотив Пловдив загуби от Тотнъм с 1:2 в мач от втория квалификационен кръг на Лига Европа. В средата на второто полувреме "черно-белите" откриха резултата чрез резервата Георги Минчев. Малко след това дойде и най-скандалният момент в мача, след като главният съдия Харм Осмерс отсъди дузпа за "шпорите" за игра с ръка на Диниш Алмейда и изгони бранителя на "смърфовете". Германският рефер не видя преди това нарушение на Хари Кейн срещу Мартин Луков. Веднага след това арбитърът показа и втори жълт картон на Бирсент Карагарен, оставяйки домакините с девет души. Нападателят на лондончани възстанови равенството. Минути след изравнителното попадение резервата Танги Ндомбеле реализира и второ попадение за Тотнъм.

Антон Узунов
70 снимки

Първата възможност се откри пред домакините. Парвиз Умарбаев центрира от фаул в наказатлното поле, но капитанът Димитър Илиев пред изпреварен от Мат Дохърти. Бранителят изби с глава, а "шпорите" организираха бърза контраатака. Стивън Бергвайн подаде към Хюн Мин Сон, който финтира Милош Петрович и стреля от границата на наказателното поле, след което Мартин Луков се намеси решително, избивайки с крак.

Постепенно гостите поеха контрола на топката, но англичаните не успяваха да преодолеят добре подредената защита на "черно-белите".

В 8-ата минута Парвиз Умарбаев не успя да овладее в центъра, от което се възползва Джовани Ло Селсо. Аржентинецът напредна и подаде към Хюн Мин Сон в наказателното поле, но топката бе прекалено бърза и кореецът не застраши вратата на Мартин Луков.

Три по-късно Тотнъм разигра добре пред наказателното поле на Локомотив. Хюн Мин Сон подаде към Джовани Ло Селсо, който пропусна топката. Стивън Бергвайн нахлу на скорост и мощно шутира, след което кълбото срещна напречната греда.

"Смърфовете" веднага отговориха на предизвикателството. Въпитаниците на Бруно Акрапович организираха атака по левия фланг, след което Анте Аралица овладя в център и реши да стреля от дистанция, но изстрелът му бе неточен и прелетя над вратата на Уго Лорис.

В 16-ата минута се създаде суматоха в наказателното поле на "черно-белите" след центриране от фаул. Стивън Бергвайн нанесе удар, но той бе блокиран от Лукас Масоеро, след което отбраната на Локомотив се справи и предотврати опасността. Минута по-късно Джовани Ло Селсо отправи далечен удар, който не намери целта и топката излезе в аут.

Първите минути минаха напълно под контрола на Тотнъм, но "смърфовете" не допускаха топката да стиген в опасна близост до вратата на Мартин Луков, с изключение на изстрелът в гредата на Стивън Бергвайн и двубоят протича до момента напълно по вкуса на Бруно Акрапович.

В 25-ата минута поредната продължителна атака на лондончани завърши с ъглов удар. Хюн Мин Сон центрира остро в наказателното поле, но Мартин Луков се намеси решително и боксира.

Три по-късно "шпорите" поискаха дузпа за нарушение на Лукас Масоеро срещу Стивън Бергвайн, но галвният съдия Харм Осмерс посочи играта да продължи, при което си навлече гнева на Жозе Моуриньо.

Веднага след това гостите организираха нова атака, която завърши с изстрел на Хари Кейн от дистанция, но топката премина покрай десния страничен стълб на Мартин Луков.

В 32-ата минута Лукас Салинас изпревари Ерик Дайър в близост до наказателното поле на Тотнъм. Бразилецът опита да овладее, но бе избутан от бранителя на "шпорите", но и тази ситуация бе подмината от главния съдия Харм Осмерс.

Четири по-късно Джовани Ло Селсо центрира от ъглов удар, Хари Кейн се пребори с Лукас Масоеро и стреля с глава, при което се наложи Мартин Луков да се намесва решително, а след това при добавката Мат Дохърти бе в положение на засада и опасността бе предотвратена.

В 40-ата минута едно наглед лесно центриране в наказателното поле на Мат Дохърти затрудни Мартин Луков, който от начало не улови, но след това вратарят на домакините поправи грешката си и кълбото попадна сигурно в ръцете му.

Минута по-късно "черно-белите" организираха добра атака по левия фланг. Димитър Илиев овладя в средата на терена, след което продължи към Парвиз Умарбаев. Халфът веднага обърна към Момчил Цветанов, който вместо да върне кълбото към таджика, центрира в наказателното поле и Ерик Дайър изби. Веднага след това Тотнъм отново изгради бързо нападение, а финален адресат бе Хари Кейн, който технично с пета опита да реализира, но Мартин Луков внимаваше и улови.

В последната минута на първото полувреме Хюн Мин Сон центрира в наказателното поле, където на задна греда непокрития Бен Дейвис опита с глава да изостри нападението, но пасът му не намери негов съотборник и Диниш Алмейда изби.

Последните голови възможности през първата част бяха за Локомотив Пловдив. Първо центриране на Момчил Цветанов отляво не бе завършено добре от Бирсент Карагарен. Веднага след това Димитър Илиев изведе юношата на "смърфовете" на добра стрелкова позиция, но изстрелът на крилото от границата на наказателното поле премина над вратата на Уго Лорис.

На почивката двамата треньори не направиха промени по съставите си и 22-амата, които стартираха срещата продължават битката на "Лаута".

Тотнъм отново упражни контрол на топката, но това не водеше до опасни положения пред Мартин Луков. От своя страна "черно-белите" дебнеха за организирането на бързи контраатаки. При една от тях Парвиз Умарбаев бе фаулиран в половината на "шпорите". Халфът ценрира след това в наказателното поле, но нито един играч в "черно-бяло" не успя да засече.

В 53-ата минута Тотнъм организира добра атака през центъра. Хари Кейн подаде към левия фланг, където Бен Дейвис центрира остро по земя към Хюн Мин Сон, който стреля от движение, но топката премина опасно над напречната греда.

Минута по-късно "шпорите" създадоха нова опасност отляво. Бен Дейвис за втори път центрира по земя, но този път адресатът на подаването не бе намерен и топката излезе в аут.

В 58-ата минута Мат Дохърти центрира в наказателното поле, където Джовани Ло Селсо овладя на гърди, след което се получи неразбирателство между Диниш Алмейда и Лукас Масоеро, от което се възползва Хари Кейн. Нападателя стреля мигновено, но Мартин Луков улови пред голлинията.

Локомотив изцяло предаде контрола на топката на Тотнъм и "смърфовете" предприеха изчаквателна тактика. В 65-ата минута Хари Кейн стреля от пряк свободен удар на добра позиция, но топката срещна стената и излетя в аут. От последвалия ъглов удар Джовани Ло Селсо центрира в наказателното поле, при което Мартин Луков решително боксира.

В 70-ата минута "шпорите" разиграха по цялата ширина на терена в половината на "черно-белите". Джовани Ло Селсо овладя около дъгата на наказателното поле, аржентинецът залъга, че ще стреля и нагласи топката на левия си крак, но изстрелът му мина покрай десния страничен стълб.

Минута по-късно Локомотив Пловдив откри резултата. Лукас Салинас центрира от ъглов удар, Димитър Илиев продължи към задната греда, където Георги Минчев с глава отблизо реалзиира във вратата на Уго Лорис - 1:0.

Веднаха след попадението, "смърфовете" имаха възможност да удвоят преднината си. Бирсент Карагарен получи отдясно, крилото финтира Бен Дейвис и стреля, но Уго Лорис се намеси блестящо и изби.

В 78-ата минута се стигна до много неприятен момент. Главният съдия Харм Омерс отсъди дузпа за Тотнъм и показа директен червен картон на Диниш Алмейда. "Черно-белите" имаха оснавателни претенции за нарушение на Хари Кейн срещу Мартин Луков, но играта продължи и след удар на Бен Дейвис с глава португалецът изби топката с ръка на голлинията.

Последваха претенции на играчите на Локомотив и реферът показа втори жълт картон на Бирсент Карагарен, което означаваше, че "смърфовете остават с девет души.

Хари Кейн застана зад топката при 11-метровия наказателен удар и с удар в горния десен ъгъл изравни - 1:1.

В 82-ата минута Мартин Луков се намеси блестящо след изстрел с глава на Хари Кейн отблизо.

Три по-късно Тотнъм направи пълен обрат. "Шпорите" разиграха с по едно докосване около наказателното поле на Локомотив. Лукас Моура центрира по земя в наказателното поле, където Танги Ндомбеле стреля слабо към вратата на Мартин Луков, но топката залъга стража и бавно влетя в мрежата.

В добавеното време на двубоя Мартин Луков се намеси отлично след удар на Ерик Ламела, което бе и последното по-сериозно положение пред една от двете врати.

ЛОКО ПД - ТОТНЪМ 1:2

1:0 Г. Минчев 71'

1:1 Х. Кейн 80'-д.

1:2 Ндомбеле 85'

СТАРТОВИТЕ СЪСТАВИ:

ЛОКО ПД: Мартин Луков, Милош Петрович, Лукас Масоеро, Диниш Алмейда, Петър Витанов, Парвиз Умарбаев, Бирсент Карагарен. Момчил Цветанов, Лукас Салинас, Димитър Илиев, Анте Аралица

Резерви: Илко Пиргов, Николай Николаев, Филип Михалевич, Кенан Муслимович, Валентино Пулиезе, Кристиан Илич, Георги Минчев

Треньор: Бруно Акрапович

ТОТНЪМ: Уго Лорис, Мат Дохърти, Ерик Дайър, Давинсон Санчес, Бен Дейвис, Пиер-Емил Хойберг, Муса Сисоко, Джовани Ло Селсо, Хюн Мин Сон, Стивн Бергвайн, Хари Кейн

Резерви: Джо Харт, Хари Уинкс, Ерик Ламела, Раян Сесеньо, Лукас Моура, Танги Ндомбеле, Камерън Картър-Викерс