Сепси загря с победа за гостуването си на ЦСКА. Първият мач между двата отбора от втория предварителен кръг на Лига на конференциите е на 27 юли, четвъртък, на "Българска армия". Съперниът на "червените" се наложи с минималното 1:0 у дома над Унив. Крайова 1948.

Двубоят беше от втория кръг на румънското първенство, а Сепси вече има 4 точки в актива си. Единственият гол в мача вкара венецуелският ветеран Марио Рондон. Нападателят се разписа в 89-ата минута.

Срещата беше белязана от тежка контузия на халфа на домакините Хонатан Родригес. Той беше фаулиран грубо от Матеус Маскареняс, за което последният получи червен картон. Родригес трябваше да бъде откаран в болница, но колелцата на носилката блокираха и се наложи да се качва сам през страничната врата в линейката.

Двубоят беше изгледан на живо от премиера на Унгария Виктор Орбан. Според медиите в Румъния Сепси е финансиран от унгарското правителство.