Равностойни през по-голямата част, Берое и ХИК направиха реми 1:1 под Аязмото и ще решават спора помежду си идния четвъртък във финландската столица Хелзинки.

Гостите откриха в първия мач от втория предварителен кръг на Лига Европа с гола на Морелос в 37-ата минута, но Веселин Пенев изравни в 49-ата за крайното 1:1.

Първата голяма опасност възникна в 6-ата минута пред вратата на Берое. Тогава Тайе Тайво стреля от фаул встрани от вратата, изненада много Макенджиев, топката мина между краката на вратаря, но все пак леко ги закачи и се отклони отвъд голлинията. Берое показа късмет в тази ситуация.

Японецът Като отправи нелош изстрел към вратата на ХИК, но вратарят на гостите успя да отклони топката.

Постепенно гостите от Финландия започнаха да показват повече дейност пред вратата на беройци, като атаките им бяха инспирирани основно от Тайе Тайво.

В 37-ата минута обаче японецът Танака бе забравен сам срещу Макенджиев, стреля, вратарят отби, но притичалият Морелос на празна врата нямаше как да сбърка – 0:1.

В 49-ата минута след грешка в защитата на гостите Веселин Пенев намери добре топката и изравни - 1:1. При центрирането от фаул защитник не успя да овладее топката и тя попадна у левия защитник на беройци, който изригна от радост.

В 57-ата минута Берое можеше да излезе напред в резултата, но силният удар с глава на Иво Иванов намери ръцете на вратаря Дене , който изби.

В 63-ата минута Морелос пак бе оставен да стреля свободно след центриране на Тайво, но мощният му удар с глава прати топката все пак в обсега на Макенджиев.

В 75-ата минута далечен изстрел на японеца от Берое Като не намери вратата.

Три минути по-късно Радослав Кирилов имаше много добра възможност да стреля към вратата, но го направи неточно, след като се освободи от опеката на защитник.

В крайна сметка двата съперника не успяха да се победят и това 1:1 оставя надеждите и за двата отбора в Хелзинки, макар този резултат да е малко по-изгоден за финландците.

БЕРОЕ – ХИК 1:1

0:1 Алфредо Морелос 37, 1:1 Веселин Пенев 49

БЕРОЕ: 22 Макенджиев, 4 Като, 6 Иво Иванов, 9 Кирилов, 11 Милисавлевич /89-Ал. Колев/,14 Божилов, 21 В. Василев /76-Ал. Василев/, 28 Пенев, 33 Том /89-Панайотов/, 71 Ил. Миланов, 91 Почански /Резерви: 1 Михайлов, 7 Колев, 8 Панайотов, 10 Дрянов, 15 Динков, 19 Ал. Василев, 24 Хубчев/ Старши треньор Александър Димитров

ХИК: 21 Томас Дене, 15 Виле Яласто, 5 Лум Реджепи, 14 Иван Татомирович, 3 Тайе Тайво, 4 Медо /81-Анан/, 38 Себастиан Далстрьом, 10 Атому Танака, 27 Себастиан Сорса, 11 Алфредо Морелос, 7 Николай Алхо /Резерви: Маркус Ууситало, Обед Малоло, Микаел Форсел, Тони Колемайнен, Аапо Халме Антъни Анан, Ричард Гадже/ Старши треньор - Мика Лехкосуо