Лудогорец записа историческа победа! Българският шампион се наложи над Аякс с 1:0 на "Йохан Кройф Арена" в мач реванш от плейофния кръг на Лига Европа. Единственото попадение бе дело на Матиас Тисера в 62-а минута. "Орлите" показаха много по-добра игра в реванша, в сравнение с първия мач в Разград и заслужено се поздравиха с успеха. Аякс не създаде достатъчно голови положения, като Лудогорец бе по-активният отбор през по-голямата част от двубоя. Нидерландският тим бе изпратен с освирквания от собствените си фенове, които бяха недоволни от играта и резултата на своя отбор. "Орлите" отпадат след този престижен успех и ще продължат своята европейска кампания в груповата фаза на Лигата на конференциите.

start-photo.bg
95 снимки

Още в първата минута Аякс имаше добро положение, при което Симон Слуга излезе, за да скъси ъгъла и опасността бе предотвратена. Кенет Тейлър напредна добре в 14-а минута и опита да завърши със силен удар с левия крак, който обаче бе неточен и премина покрай десния страничен стълб на Лудогорец.

16 снимки

Двата отбора опитваха да се затруднят, но играта бе предимно в центъра, като чистите ситуации отсъстваха през първата част. В добаденото време за първото полувреме Аякс имаха претенции за дузпа след леко падане на Стивън Бергвайн, но съдията бе категоричен, че нарушение няма.

Малко след това Доминик Янков замени Иван Йорданов. Именно той в 62-а минута напредна чудесно и достави прекрасно подаване в наказателното поле към Матиас Тисера, който нямаше проблеми да завърши пред опразнената врата - 1:0 за Лудогорец.

Малко след попадението на "орлите" Кайо Видал получи травма, която не му позволи да продължи двубоя и той бе принудително заменен от Рик Джонатан. В 72-а минута Кенет Тейлър изпълни опасно пряк свободен удар, като Медич стреля с глава, но топката профуча над напречната греда на "орлите".

В 78-а минута Лудогорец имаше претенции за дузпа, като Аслак Фон Витри бе задържан в противниковото наказателно поле, но съдията отново остана безмълвен.

Минута преди края на редовното време "орлите" отново организираха добра атака, при която Тисера нахлу в наказателното поле, като опита и изстрел от добра позиция, но той бе блокиран със сетни сили. Аякс опита да направи контраатака в добавеното време, но ударът на играч на нидерландския гранд бе много слаб и неточен. Това бе всичко в двубоя, Лудогорец постиган страхотен успех над Аякс с 1:0.

Стартови състави:

Аякс: 12. Джей Гортер, 5. Оуен Виндал, 4. Йорел Хато, 18. Яков Медич, 2. Девейне Ренш, 8. Кенет Тейлър, 33. Бенджамин Тахирович, 21. Бранко ван ден Боомен, 7. Стивън Бергвайн, 11. Роберто Боржеш, 9. Брайън Броби

ЛУДОГОРЕЦ: 12. Симон Слуга, 44. Марсел Хайстер, 24. Оливие Вердон, 26. Ноа Сонко-Сундберг, 16. Аслак Фон Витри, 82. Иван Йорданов, 8. Клод Гонсалвеш, 6. Якуб Пьотровски, 37. Бернард Текпетей, 77. Кайо Видал, 99. Руан Секо