Интер победи Лудогорец с 2:1 в мач-реванш от 1/16-финала в Лига Европа. Така с общ резултат 4:1 за следващата фаза се класираха италианците. Двубоят се игра пред празни трибуни заради върлуващия в Северна Италия коронавирус. Българският шампион напусна Лига Европа, но го направи с високо вдигната глава, тъй като в голяма част от мача игра равностойно на именития си съперник.
Първи своя удар нанесоха разградчани. Привлеченият през зимата Каули Оливейра изненада домакините с точен удар от малък ъгъл в 26-ата минута. Кристиан Бираги изравни в 26-ата минута след грешка на Пламен Илиев. Дълбоко в добавеното време на първото полувреме Ромелу Лукаку вкара втори гол и Интер се оттегли с преднина на почивката.

В началните минути българският отбор се опита да изненада домакините с две атаки отляво, в които бяха замесени Марселиньо, Каули Оливейра и Вандерсон. Италианската защита обаче хладнокръвно се справи и не позволи да се стигне до удар към Падели.

В 6-ата минута защитата на Лудогорец изпусна Ромелу Лукаку в центъра, но таранът не успя да преодолее Пламен Илиев. Вратарят хладнокръвно отрази удара му и запази нулевото равенство. Минута по-късно Алексис Санчес излезе на удобна позиция, но шутира в аут.

Положенията пред вратата на Илиев не смутиха разградчани, които отново опитаха да пробият отбраната на "нерадзурите". Сисиньо проби отдясно в 11-ата минута и центрира в наказателното поле, където Вандерсон стигна до топката, но ударът му с глава не затрудни вратаря Падели.

В 17-ата минута дойде и първата консултация на рефера Даниел Зиберг с ВАР. След удар на Ериксен топката удари в корема капитана Дяков, който бе в наказателното поле на Лудогорец. Системата за виодеоповторение потвърди, че няма основание да бъде отсъдена дузпа.

Алексис Санчес опита да изненада Пламен Илиев в 22-ата минута, но ударът му отдалеч бе избит от стража на Лудогорец.

Българският шампион шокира домакините в 26-ата минута. Защитникът Григоре хвърли дълъг пас на дясното крило за Сисиньо. Бразилецът напредна и центрира в наказателното поле, където Каули Оливейра се пребори със защитник на домакините и от малък ъгъл изненада Падели.

Само след шест минути Интер възстанови равенството чрез Кристиано Бираги. Левият хапф-бек напредна отляво и изненадващо шутира в близкия ъгъл на Пламен Илиев, който очакваше центриране и не успя да реагира.

Капитанът на Интер Ранокия бе изпуснат от Стефан Баджи в 40-ата минута след центриране от корнер, но ударът му с глава профуча над вратата.

В последните минути преди почивката и двата отбора организираха по една добра атака, но защитниците се справиха. Първо Д'Амброзио изби с глава пред Марселиньо, а след това Антон Недялков блокира опасен удар.

В четвъртата минута на даденото от съдията продължение на първата част Интер стигна до пълен обрат, макар и с голяма доза късмет. Алексис Санчес и Лукаку надиграха българската защита в наказателното поле и белгиецът стреля с глава. Пламен Илиев отрази удара, но топката рикошира в падналия Лукаку и влезе зад гърба на стража на Лудогорец.

Второто полувреме започна с две греди за домакините. В 52-ата минута най-активният в състава на Антонио Конте шутира от границите на наказателното поле, но топката срещна напречната греда.Седем минути по-късно Лукаку стреля по диагонала, Пламен Илиев отклони топката и с помощта на левия стълб опасността бе предотвратена.

Отговорът на Лудогорец бе един далечен удар на Клаудиу Кешеру в 61-ата минута, който не затрудни вратаря Падели. Три минути по-късно румънецът отстъпи мястото си на Швиерчок. Полякът бързо заяви присъствието си на терена с опасен удар в 67-ата минута, но вратарят на Интер спаси.

Друга резерва - Мавис Чибота бе близо до попадение в 84-ата минута, но ударът му премина над вратата.

ИНТЕР - ЛУДОГОРЕЦ 2:1

Голмайстори: 0:1 Каули Оливейра 26, 1:1 Кристиано Бираги 32, 2:1 Ромелу Лукаку 45+4

ИНТЕР (3-5-2): 27. Даниеле Падели - 33. Данило Д'Амброзио (76 - 95. Алесандро Бастони), 13. Андреа Ранокия-капитан, 2. Диего Годин - 32. Кристиано Бираги, 11. Виктор Моузес, 20. Борха Валеро, 23. Николо Барела (46 - 77. Марсело Брозович), 24. Кристиан Ериксен - 7. Алексис Санчес, 9. Ромелу Лукаку (62 - 30. Себастиано Еспозито)
Треньор Антонио Конте

ЛУДОГОРЕЦ (4-2-3-1): 23. Пламен Илиев - 4. Сисиньо, 5. Георги Терзиев, 21. Драгош Григоре, 3. Антон Недялков - 18. Светослав Дяков-капитан, 25. Стефан Баджи - 84. Марселиньо (83 - 8. Дан Битон), 95. Каули Оливейра, 88. Вандерсон (70 - 13. Мавис Чибота) - 28. Клаудиу Кешеру (64 - 10. Якуб Швиерчок)