Шампионът Лудогорец взе изключително ценна победа в първия елиминационен мач срещу Андерлехт с 1:0 в мач от Лига на конференциите. Единственото попадение в срещата падна в деветата минута, когато Игор Тиаго откри резултата, а през първата част „орлите“ пропуснаха още четири изгодни положения, за да покачат актива си преди реванша в Брюксел следващата седмица.

Гостите от Белгия пък уцелиха гредата на разградчани в края на първата част, но „орлите“ логично стигнаха до успеха, след като създадоха и по-качествени ситуации в срещата.

Ответната среща на „Констант ван ден Сток“ ще се проведе на 23-и февруари. Освен победата, другата добра новина за предстоящия мач при "орлите" е, че ще се завърнат след наказанията си Якуб Пьотровски и Антон Недялков, както и Оливие Вердон, които в първата среща отсъстваха. Неприятната при футболните липси е, че Игор Тиаго си изкара жълт картон, който го вади от срещата в Белгия.

Иначе, Лудогорец не допусна загуба в осми пореден мач на своя "Хювефарма Арена", когато става въпрос за европейски клубни турнири.

start-photo.bg
100 снимки

Не бяха изминали и две минути, а пред "орлите" се откри добра възможност. Игор Тиаго овладя с гръб и комбинира успоредно с Текпетей. Ганаецът обаче не си поведе добре топката и тя попадна в ръцете на Вербруген. Малко след това Фон Витри изведе добре Тиаго, който стреля, а вратарят на Андерлехт изби. В шестата Текпетей даде отличен диагонал за Десподов, който набра скорост отдясно. Капитанът на "орлите" опита пас към Тиаго, но вратарят Вербруген излезе и спаси.

Лудогорец - Андерлехт

източник: sofascore.com

Минута след това Тиаго се озова очи в очи с вратаря на белгийците и шутира, ала с крак Вербруген прати топката в ъглов удар. В последствие реферите маркираха засада. В деветата минута родният отбор откри резултата. Кирил Десподов отдясно центрира меко топката, а Тиаго я атакува с глава и я прати в долния ляв ъгъл на вратата на Вербруген.

В 12-ата минута Текпетей получи извеждащ пас отляво от Тиаго и напредна. Вдясно той имаше Десподов като опция да комбинира, но подходи малко егоистично и стреля, след което топката отиде аут. Постепенно натискът на родния тим поспадна и Андерлехт започна да държи повече топката.

В 27-ата минута пък Игор Тиаго видя, че вратарят на Андерлехт не е на добра позиция и стреля отдалеч, ала прекалено слабо. Три след това Андред Дрейер с обръщане стреля към вратата на "орлите", но за щастие на Падт топката не намери нейните очертания. При следващото нападение Мануел Шоу с тяло блокира удар на Диавара.

76 снимки

Седем преди края на първата част Игор Тиаго добре слаломира през двама бранители на белгийците и пусна вдясно за Текпетей. Той без да се бави шутира с десния, но аут. Андерлехт имаше чудесен шанс да изравни в 39-ата минута, но ударът на Слимани не беше точен. В добавеното време на първото гредата спаси Лудогорец, след като Андерс Дрейер стреля по диагонала, но топката се отби в десния стълб на Падт.

В първите минути на втората част двата отбора не създаваха положения пред двете врати. След малко повече от час игра се откри възможност пред Кристиан Арнстад, който обаче стреля неточно. В 67-ата Десподов беше изведен отлично сам срещу вратаря на Андерлехт и той напредна, а ударът му беше спрян с тяло от вратаря на гостите. След това беше маркирана и засада на офанзивния футболист на "зелените".

В 71-ата резервата Бенито Раман атакува българската врата от дистанция, но безкрайно неточно прати топката, която отиде встрани. Осем преди края пък Раман беше намерен с прострелно центриране в наказателното поле на Лудогорец и стигна с шпагат топката, за да я прати аут,

В 85-ата Франко Русо направи много груба грешка и пропусна да отиграе топката, а Раман я догони. Нападателят стреля, но Серджио Падт направи изключително важно спасяване, за да не допусне попадение във вратата си. Две педи края Делев завъртя топката към дуга резерва на Лудогорец - Тисера, който беше блокиран от бранител на Андерлехт. Домакините имаха претенции за дузпа, които не бяха уважени от хърватския рефер. Това беше и последният по-вълнуващ щрих в първия мач между двата отбора.

FT / ЛУДОГОРЕЦ - АНДЕРЛЕХТ 1:0