Локомотив Пловдив приключи еврокампанията си този сезон след поражение с 2:4 от Копенхаген на стадион „Паркен“.

След 1:1 в първата среща, сега двата отбора търсеха задължителна победа заради отмяната на правилото за гол на чужд терен. Това накара датчаните да се хвърлят в атака от първата минута и те бързо изковаха преднина от два гола на Кевин Дикс. Капитанът на „железничарите“ Димитър Илиев доказа, че новият му тригодишен договор с клуба е заслужен, връщайки „смърфовете“ в играта, след като се разписа и в Пловдив. Последваха обаче попадения на Пеп Биел в края на първата част и на блестящия тази вечер 19-годишен Мохамед Дарами, който освен гола си се отчете и с асистенция за Дикс. Все пак пловдивчани намериха сили да направят резултата по-почетен и резервата Лукас Салинас оформи крайното 4:2 в 85-ата минута.

Копенхаген Локомотив Пловдив

източник: БТА

Дарами нахлу в първата минута по левия фланг, премина през Гомис и стреля в близкия ъгъл на Пиргов, но стражът изби, а при добавката Вилчек бе пресиран и изпрати кълбото в аут.

Димитър Илиев отговори в четвъртата минута с далечен и точен шут, но Грабара улови.

В 11-ата минута след изъпълнение на ъглов удар от Пеп Биел, Дикс се измъкна от опеката си, извиси се над всички и опъна мрежата зад Пиргов. 4 минути по-късно Вилчек можеше да удвои след брилянтна бърза атака през центъра, но Пиргов спаси.

Мохамед Дерами получи топката на левия фланг в 20-ата минута, преодоля по брилянтен начин Гомис, прокара кълбото между краката на Крачун и намери на далечната греда непокрития Дикс, който покачи на 2:0 от непосредствена близост.

В 25-ата минута Расмус Фалк се вклини в пеналтерията между защитниците и мигновено потърси диагонала, ала Пиргов внимаваше и го сюрпризира.

"Смърфовете" успяха да отвърнат на удара, след като в 30-ата минута Парвис Умарбаев центрира от пряк свободен удар, Крачун удари с глава горната греда, а при добавката Димитър Илиев отклони коженото кълбо, за да върне отбора си обратно в играта!

Поредната акция на Дарами отляво се увенча с успех в 40-ата минута, когато той подаде на Пеп Биел, който остана сам пред границата на наказателното поле, направи няколко крачки напред и с изключително прецизен изстрел в долния ляв ъгъл матира Илко Пиргов за 3:1.

Блестящите изяви тази вечер на Мохамед Дарами му се отблагодариха с гол в 49-ата минута, когато Лукас Лерагер го изведе от дълбочина в пеналта сам срещу Пиргов и с хладнокръвен удар по земя направи 4:1.

В 65-ата минута Йонас Винд се освободи от Кристиан Гомис, който се опита да го задържи около центъра, изстреля се напред и отправи силен удар, който обаче профуча встрани от десния страничен стълб. Отново Винд демонстрира завидна техника и дрибъл, преодолявайки съперников състезател, но шутът му с десния крак се спря в напречната греда в 71-ата минута.

Българите не се предадоха и в 85-ата минута Николай Николаев центрира от дясното крило в наказателното поле, където Димитър Илиев продължи пътя на топката с глава към Лукас Салинас, а той простреля по безпощаден начин Грабара за 4:2.

източник: sofascore.com

Копенхаген (4-3-3): 1. Камил Грабара, 2. Кевин Дикс (Андерсен 68'), 5. Давид Хочолава, 20. Николай Бойлесен (к) (Ойконому 68'), 34. Виктор Кристиансен, 6. Йенс Стаге (Винд 56'), 33. Расмус Фалк (Хьойлунд 75') , 12. Лукас Лерагер, 16. Пеп Биел, 9. Камил Вилчек, 11. Мохамед Дарами (Бьовинг 56')

Резерви: 13. Стен Гритебурст, 21. Карл-Йохан Йонсон, 3. Пиер Бенгтсон, 10. Карлос Зека, 22. Петер Анкерсен, 23. Йонас Винд, 24. Уилиам Бьовинг, 26. Мариос Ойконому, 27. Валдемар Лунд, 28. Расмус Хьойлунд, 30. Хакон Арнар Харалдсон

Старши треньор: Йес Торуп

Локомотив Пловдив (3-4-3): 1. Илко Пиргов, 4. Кристиан Гомис (Биков 78'), 25. Артур Крачун, 20. Милош Петрович, 9. Бирсент Карагарен, 34. Петър Витанов, 6. Емил Янчев (Салинас 52'), 11. Конър Руан (Сно 67'), 39. Парвиз Умарбаев (Николаев 78'), 14. Димитър Илиев (к), 10. Георги Минчев (Марсел 67')

Резерви: 71. Лукас Раедер, 2. Олексий Биков, 5. Мартин Паскалев, 7. Шакил Сно, 16. Лукас Салинас, 19. Александър Иванов, 44. Николай Николаев, 61. Винсент Марсел

Старши треньор: Александър Тунчев

Стадион: "Паркен", Копенхаген