Левски и Айнтрахт Франкфурт завършиха наравно 1:1 в първи мач от плейофа за влизане в групите на Лига на конференциите. "Сините" изиграха пореден страхотен мач в Европа този сезон, като играха като равни с германския тим. Рандал Коло Муани откри резултата в началото на мача, а в последните минути Асими Фадига взриви "Васил Левски" с феноменално изпълнение от около 25 метра, с което матира Кевин Трап.

Столичният гранд имаше още една отлична възможност за гол през първото полувреме, когато Роналдо от няколко метра не успя да засече страхотно попаване на Уелтън. Малко преди това шут на Джавад ел Джемими от пряк свободен удар мина на сантиметри от горната греда. Гостите от своя страна след гола рядко застрашаваха Пламен Андреев, като през втората част на няколко пъти имаха възможност да изпълнят преки свободни удари около наказателното поле, които не доведоха до нищо опасно.

Реваншът е след седмица във Франкфурт.

start-photo.bg
100 снимки

Началото на мача се забави с 4 минути, тъй като имаше проблем с комуникацията между съдиите. Двубоят започна кошмарно за "сините". Айнтрахт излезе напред в резултата още в 6-ата минута. Асен Митков сбърка пред наказателното поле и позволи Ерик Дина Ебимбе да му отнеме топката. Французинът отправи силен удар от около 15-20 метра, който Пламен Андреев спаси. Кълбото се озова в Марио Гьотце, който подаде към Рандал Коло Муани, който от десетина метра със силен шут вкара за 0:1. Попадението беше прегледано от ВАР, но не беше открито нищо нередно, нито при отнемането на топката от Митков, нито при позиционирането на Гьотце в момента на удара на французина.

В 16-ата минута Левски организира много опасна контраатака. Уелтън получи отляво, справи се с Аурелио Бута и навлезе в наказателното поле. Бразилецът потърси свой съотборник на токчката за изпълнение на дузпа, но играч в бяло изчисти. Четири минути по-късно "сините" получиха право да изпълнят пряк свободен удар на дъгата на наказателното поле. Джавад Ел Джемили застана зад топката, но шутира опасно покрай лявата греда.

61 снимки

С 26-ата минута играчите на Николай Костов бяха напът отново да сбъркат при изнасянето на топката пред своето наказателно поле, но Хосе Кордоба се намеси и със силен шут изчисти топката. След половин час игра гостите организираха многоходова атака. Йенс Петер Хауге получи отляво, навлезе в наказателното поле и потърси Коло Муани, който засече кълбото, но го прато покрай вратата.

В 33-ата минута Рикардиньо трябваше да получи медицинска помощ, след като при единоборство с Хауге, при което нападателят извърши нарушение, норвежецът падна върху врата му.

В 39-ата минута "сините" бяха близо до изравтенителен гол. Ел Джемили изведе Уелтън отляво. Бразилецът навлезе в наказателното поле и пусна остър успореден пас към далечната греда, където Роналдо вместо да прати топката във вратата от няколко метра я подари на Кевин Трап.

В ответната атака Марио Гьотце пусна за Коло Муани в наказателното поле. Първоначално Кордоба успя да блокира френския нападател, но кълбото отново се озова в деветката на гостите, който опита удар, но Пламен Андреев изби в корнер. В 45-ата минута Ел Джемили опита удар от около 20 метра, който след рикошет в играч в бяло излезе в корнер.

В началото на второто полувреме Уелтън се строполи в наказателното поле след единоборство с Робин Кох, но преди това бразилецът беше извършил фал срещу Бута. Малко след това Омар Мармуш овладя топката след грешка на Кристиан Димитров. Египтянинът изведе Хауге отляво, но норвежецът си поведе дълго топката и Андреев улови.

В 62-ата минута Краев сбърка в центъра на терена. Гьотце пое топката и намери Мармуш в наказателното поле. Египтянинът понечи да нанесе удар, но Жереми Петрис с отлична намеса успя да избие кълбото.

В 70-ата минута Левски отново беше изключително близо до гол. Резервата Патрик-Габриел Галчев центрира в наказателното поле, където Роналдо продължи с глава към Уелтън на далечната греда. Бразилецът овладя топката и отправи удар, с който преодоля Трап, но топката премина опасно покрай вратата. Впоследствие се оказа, че Уелтън е бил в засада. Малко след това Уелтън свали с глава топката за Цунами в наказателното поле. Защитникът от трудна позиция отправи много неточен удар.

В 81-ата минута Жереми Петрис нямаше как да продължи срещата, след като получи травма и беше заменен от Илиян Стефанов. Секунди по-късно Йеспер Линдстрьом шутира от пряк свободен удар на около 20 метра от голлинията, но топката попадна в стената. В 85-ата минута шут на Нганкам от пряк свободен удар мина покрай вратата.

В 86-ата минута Роналдо получи извеждащ пас отдясно, навлезе в наказателното поле, където падна след съприкосновение с Уилям Пачо, който го побутна в гърба, но първо игра с топката. "Сините" реагираха бурно и поискаха дузпа, но главният рефер Адам Ладебек не отсъди така, а ВАР потвърди решението му.

В петата минута на добавеното време на мача Левски стигна до изравнителен гол. Точен беше влезлият като резерва Асими Фадига. Французинът получи от Кордоба на около 25 метра от вратата на Трап и с фантастичен шут направи германския национал безпомощен.

Левски - Айнтрахт Франкфурт 1:1

0:1 Рандал Коло Муани (6)

1:1 Асими Фадига (95)

Левски: 1. Пламен Андреев, 2. Жереми Петрис (80 - 14. Илиян Стефанов), 33. Хосе Кордоба, 50. Кристиан Димитров, 6. Цунами, 7. Роналдо, 8. Андриан Краев /к/, 10. Асен Митков (68 - 37. Дарлан), 11. Джавад Ел Джемили (88 - 97. Асими Фадига) , 17. Уелтън, 9. Рикардиньо (68 - 22. Патрик-Габриел Галчев)

Резерви: 13. Николай Михайлов, 99. Иван Андонов, 5. Келиан ван дер Каап, 14. Илиян Стефанов, 16. Преслав Бачев, 20. Асен Чандъров, 21. Кристиян Йовов, 22. Патрик-Габриел Галчев, 37. Дарлан. 88. Марин Петков, 97. Асими Фадига

Треньор: Николай Костов

Айнтрахт: 1. Кевин Трап, 3. Уилям Пачо, 4. Робин Кох, 7. Омар Мармуш (76 - 6. Кристиян Якич), 9. Рандал Коло Муани (67 - 18. Джесик Нганкам), 15. Елиес Скири, 23. Йенс Петер Хауге (67 - 36. Ансгар Кнауф), 24. Аурелио Бута, 26. Ерик Дин Ебимбе, 27. Марио Гьотце (76 - 29. Йеспер Линдстрьом), 35. Тута

Резерви: 33. Йенс Граал, 42. Луке Гауер, 5. Хрвойе Смолчич, 6. Кристиян Якич, 18. Джесик Нганкам, 22. Тимъти Чандлър, 29. Йеспер Линдстрьом, 30. Пакстън Аарънсън, 31. Филип Макс, 36. Ансгар Кнауф

Треньор: Дино Топмьолер

Ж.к.: Андриан Краев, Хосе Кордоба (Левски); Ерик Дина Ебимбе (Айнтрахт)

Съдия: Адам Ладебек

Стадион: "Васил Левски"