Два гола в рамките на една минута на Ерик Почански донесоха победа за Берое с 2:0 над Радник Биелина и класиране за втория предварителен кръг в Лига Европа. Първият двубой в Стара Загора завърши 0:0.

Следващият съперник за старозагорци ще бъде финландския ХИК Хелзинки, който направи 1:1 с Атлантас /Литва/, но бе спечелил с 2:0 в първата среща.

Мачът в Баня Лука клонеше към второ 0:0, преди да изригне Почански и в 79-ата и 80-ата минута да вкара два идентични гола след пробиви.

Началото на мача бе равностойно, като малко по-активни бяха домакините от Босна, но без сериозни опасности пред едната и другата врата.

Така или иначе ударите към двете врати не създаваха положения, при които да кажем, че голът виси на косъм.

Най-добрата атака за беройци бе контра, при която Том центрира към Почански, а ударът му с глава бе спасен от вратаря на Радник.

Корнер в полза на Берое изпрати топката у Венци Василев, но той не успя да я уцели. Вторият изстрел на Том пък бе блокиран.

Второто полувреме започна по същия начин като първото. Домакини и гости внимаваха повече да не сгрешат и да се възползват от грешка на съперника, отколкото да градят своята офанзива.

Най-добрата възможност за гол в постния мач се откри пред Ерик Почански в 71-ата минута, но играчът на Берое не успя да донесе важния гол за старозагорци.

Щастливият епизод за Берое бе между 79-ата и 80-ата минута, когато Ерик Почански с два прекрасни идентични пробива реализира двата гола за Берое и донесе класирането за старозагорци.

Това е и първият успех в официален мач за младия наставник на Берое Александър Димитров, чийто отбор игра търпеливо и дочака успеха си.

РАДНИК - БЕРОЕ 0:2

0:1 Ерик Почански 79, 0:2 Ерик Почански 80

РАДНИК: Младен Лучич, Никола Челебич, Самир Мемишевич, Младен Зелькович, Йовица Стокич /77-Пеко/, Абдурахман Беширович /76-Янкович/, Велибор Джурич, Душан Мартинович, Александър Васич, Йово Коич, Марко Обрадович /Резерви: Сенедин Ощракович, Демир Пеко, Желко Кръсманович, Деян Янкович, Станко Остоич, Александър Глишич, Елдин Машич/ Старши треньор – Славко Петрович

БЕРОЕ: Благой Макенджиев, Венцислав Василев, Илия Миланов, Иво Иванов, Веселин Пенев, Неманя Милисавлевич, Васил Панайотов, Том, Педро Маркес, Ерик Почански, Георги Божилов /Резерви: Михаил Михайлов, Александър Колев, Станислав Дрянов, Емин Ахмед, Георги Динков, Александър Василев, Христофор Хубчев/ Старши треньор – Александър Димитров