ЦСКА 1948 записа изключително ценен успех в борбата си за основната фаза за Лига на конференциите. Българският тим срази Пафос с 2:1 в първи дуел между двата тима на „Васил Левски“ в мач от третия квалификационен кръг.

ЦСКА 1948 стигна до победата след обрат, след като кипърците откриха резултата в центъра на София след само десет минути чрез Муамир Танкович, ала Марио Илиевски изравни резултата в 29-ата минута. Талис беше точен от дузпа веднага след рестарта на втората част и на практика донесе победата на водения от Валентин Илиев тим.

И двата отбора нацелиха гредите на съперника, а ЦСКА 1948 стигна и до трети гол, който беше спорно отменен от украинската реферска бригада. Идната седмица „червените“ ще гостуват в Лимасол на кипърския тим с мисълта да довършат започнатото срещу Пафос.

startphoto.bg
96 снимки

На стадиона за срещата пък беше треньорът на ЦСКА - Томислав Стипич, който гледа българския тим, след като неговият отбор ще играе срещу ЦСКА 1948 в следващия кръг на efbet Лига. Срещата стартира с по-голямо предимство за кипърския тим, който опита да притисне максимално нашите представители.

В осмата минута кипърците стигнаха до сериозен шанс, след като Муамер Танкович беше намерен непокрит в наказателното поле на ЦСКА 1948 и шутира, но Петър Маринов спаси. При последващата атака обаче Пафос откри резултата. Муамер Танкович от втория си опит в срещата се разписа във вратата на Маринов, след като получи пас отляво и отблизо матира българския вратар.

Малко след това българите притесниха съперника, но не успяха да смутят максимално вратаря на кипърците Ивушич. След 19 минути игра звездата на Пафос - Джаджа, финтира отлично Теодор Иванов и стреля, ала Петър Маринов отрази. След 29 минути игра „червените“ изравниха резултата. Пишчевич разпредели топката вдясно за Карагарен. Халфът опита да центрира, но след рикошет топката срещна напречната греда. Последва карамбол пред вратаря на кипърците, а Талис върна назад за Марио Илиевски и нападателят с плътен шут изравни резултата – 1:1.

Малко след това Стив Фуртадо се пусна вдясно на спринт и успя да намери Илиевски, чийто шут беше доста неточен.

ЦСКА 1948 започна по-активно втората част. Марио Илиевски се възползва от неточни действия на Дерик Лукасен на границата на собственото му наказателно поле и отне топката, след което футболистът на Пафос повали нападателя на ЦСКА 1948, а Денис Шурман не се поколеба да посочи бялата точка. Талис се нае с изпълнението на дузпата и шутира в долния десен ъгъл, за да може "червените" да осъществят пълен обрат в 51-вата минута.

Радослав Кирилов проби по лявото крило в 53-ата минута, навлезе навътре и стреля, но покрай левия страничен стълб на вратата на гостите.

В 63-ата минута ЦСКА 1948 изпусна страхотна възможност да стигне до трето попадение в мача. Кирилов центрира отляво на втора греда към Бирсент Карагарен, който стреля от близко разстояние, но ударът му бе блокиран. Последва добавка от страна на Кирилов, но отново бранител на Пафос бе на пътя на топката.

Талис стреля опасно от границата на наказателното поле на Пафос в 72-ата минута, но след рикошет топката прелетя встрани от вратата. От последвалия корнер топката бе центрирана на втора греда, където Реян Даскалов шутира, но ударът бе блокиран. Марио Илиевски бе на точното място в правилния момент, за да вкара трети гол за ЦСКА 1948 в мача. Виктор Пиевский, който отговаря за ВАР в срещата, привика Денис Шурман да преразгледа ситуацията, а попадението не бе зачетено заради нарушение на Даскалов.

В 77-ата минута Костас Пинеас от кипърците беше близо до това да изравни резултата след ъглов удар, ала ударът му с глава профуча край българската врата. Пет преди края бранителят на Пафос - Давид Голдар, се извиси над всички защитници при ъглов удар и стреля с глава, но топката срещна напречната греда на българската врата.

FT / ЦСКА 1948 - ПАФОС 2:1

0:1 Танкович 11', 1:1 Илиевски 29', 2:1 Талис 50-дузпа

ЦСКА 1948: 1. Петър Маринов – 19. Стив Фуртадо, 14. Теодор Иванов, 21. Емил Ценов, 31. Том Рапнуи – 28. Неделко Пишчевич, 22. Реян Даскалов – 9. Бирсент Карагарен, 7. Талис, 10. Радослав Кирилов (К) – 40. Марио Илиевски

Треньор: Валентин Илиев

Пафос: 1. Ивица Ивушич – 23. Дерик Лукасен, 25. Мустафа Наме, 5. Давид Голдар, 3. Матиас Мелусо – 30. Влад Драгомир, 6. Педро Пеладжо, 7. Бруно, 11. Жажа, 22.Муамер Танкович – 10. Жайро (К)

Треньор: Хуан Карлос Карседо