Лудогорец изпусна да победи Базел насред „Санкт Якоб Парк“. Двубоят от група „А“ на Шампионската лига завърши 1:1, но българският шампион водеше в резултата до 79-та минута. Джонатан Кафу изведе разградчани напред в резултата в 45-та минута, но гол на Ренато Щефен донесе равенството за швейцарския шампион.

Първата ситуация в мача бе пред вратата на Лудогорец. Във 2-та минута Биркир Бярнасон бе изведен зад отбраната на българския отбор, след което се опита да прехвърли Владислав Стоянов, който се намеси сигурно и спаси.

Джонатан Кафу се опита да изненада защитата на Базел в 4-та минута, като стреля от малък ъгъл, но слабо и в аут.

Базел пропусна невероятен шанс в 6-та минута, когато Биркир Бярнасон направи отличен пробив отдясно, след което центрира в наказателното поле на Лудогорец, където Ренато Щефен стреля с пета, но Йордан Минев успя да избие.

Марек Сухи изблъска Джонатан Кафу в наказателното поле на Базел в 18-та минута, но съдията Алексей Кулбаков подмина ситуацията.

Вандерсон стреля от малък ъгъл в 21-та минута, но Томаш Вацлик улови без проблеми.

Марк Янко получи контузия и бе сменен в 40-та минута принудително от Сейду Думбия.

Лудогорец поведе с 1:0 в 45-та минута с гол на Джонатан Кафу. Лудогорец организира перфектна контраатака, Марселиньо пусна към Джонатан Кафу, който финтира Марек Сухи, след което с премерен удар изпрати топката във вратата на Вацлик.

Базел започна амбицирано второто полувреме. В 50-та минута Сейду Димбия получи топката в наказателното поле на Лудогорец и се опита да стреля, но ударът му бе блокиран от Паломино. Шест минути по-късно след груба грешка в защитата на Лудогорец, Ренато Щефен открадна топката и нахлу в наказателното поле на гостите, след което се опита да подаде към Думбия, но Натанаел се намеси решаващо и успя да избие топката.

Ренато Щефен се опита да спечели дузпа за Базел в 77-та минута, като се строполи в наказателното поле на Лудогорец, но съдията подмина ситуацията.

Базел успя да изравни резултата в 79-та минута. Михаел Ланг центрира в наказателното поле на Лудогорец, Владислав Стоянов не успя да се намеси по най-добрия начин, а Ренато Щефен не пропусна да вкара в опразнената врата.

До края на мача двата отбора не успяха да стигнат до победен гол и по този начин стартираха участието си в груповата фаза на Шампионската лига с равенство.

В другия мач от групата Пари Сен Жермен и Арсенал завършиха 1:1 на „Парк де Пренс“.

На 28 септември Лудогорец посреща Пари Сен Жермен на стадион „Васил Левски“, а Арсенал е домакин на Базел.

Базел - Лудогорец 1:1

0:1 Джонатан Кафу 45', 1:1 Ренато Щефен 79'

жълти картони: 66' Ренато Щефен; 67' Вандерсон, 76' Натанаел

Съставът на Базел: 1. Томаш Вацлик – 5. Михаел Ланг, 17. Марек Сухи, 23. Едер Баланта, 3. Адама Траоре – 34. Таулант Джака, 7. Лука Дзуфи (70' -15. Александер Франсон) – 8. Биркир Бярнасон, 10. Матиас Делгадо (к) (82' - 39. Давиде Кала), 11. Ренато Щефен – 21. Марк Янко (40' - 88. Сейду Думбия)

Съставът на Лудогорец: 21. Владислав Стоянов – 25. Йордан Минев, 27. Козмин Моци, 5. Хосе Луис Паломино, 6. Натанаел (80' - 77. Витиня) – 12. Абел Анисе, 18. Светослав Дяков (к) (90+1' - 8. Лукас Саша) – 93. Върджил Мисиджан, 84. Марселиньо, 88. Вандерсон (85' - 32. Игор Пластун)– 22. Джонатан Кафу

Съдия: Алексей Кулбаков (Беларус)