Словенският Марибор, който ще играе срещу българския вицешампион Левски във втория кръг на турнира Лига Европа, отстъпи с 2:3 на полския Ягиелония Бялисток в контролна среща, играна по време на лагера на отбора в Белтинци.

Марибор получи два гола през първото полувреме, вкарани за поляците от Мачей Горски в 21-та минута и Пжемислав Мистковски в 28-та. Фьодор Черних покачи на 3:0 в полза на гостите в 57-та минута.

След това последваха добрите моменти за словенците, като Пьотър Томашик от Ягиелония си вкара автогол след малко повече от час игра, а Грегор Байде оформи крайния резултат в добавеното време.

Старши треньорът Дарко Миланич заложи на следните 11:

Аляз Котман (вратар); Роберт Пушавер, Денис Шме, Марко Шулер, Митя Вилер (защитници), Блаж Върховец, Алеш Мертели, Дино Хотич, Даре Вършич, Синтайеху Салалих (халфове) и Миливое Новакович (нападател). /БТА