Българският шампион Лудогорец се класира за плейофите за Шампионската лига, след като отстрани сръбския Партизан в третия квалификационен кръг на турнира. Двата тима завършиха наравно 2:2 в Белград, което изпрати българския тим в следващата фаза. Класирането за плейофите в Шампионската лига означава сигурно място в групите на Лига Европа.

Всички четири попадения паднаха през първото полувреме, като първо Лудогорец поведе с 2:0, а домакините изравниха за 2:2, а малко по-късно останаха с 10 човека.

Лудогорец имаше шанс още в 11-ата минута. Волков и Трайкович за малко да направят фатална грешка, но нямаше играч на Лудогорец във вратарското поле, пред което двамата бранители се сблъскаха преди да изчистят.

Българският първенец поведе в 19-ата минута с попадение на Марселиньо. Мишо Александров центрира на скорост отдясно, Марселиньо засече точно под краката на хвърлилия се до него защитник, и двамата играчи докоснаха топката, но бразилецът е голмайстор.

Само две минути по-късно, в 21-ата Лудогорец увеличи аванса си, след като Марселиньо реализира отново. Кайсара пробяга сериозно разстояние отдясно, намери Марселиньо, който бе оставен напълно непокрит около точката на дузпата, а в последствие с лекота и техника нокаутира Партизан.

Партизан намали на 1:2 в 30-ата минута. Шкулетич реализира, след като бе изпуснат сам и излезе очи в очи със Стоянов.

Домакините в Белград изравниха в 35-ата муната отново чрез Шкулетич. Брашанац центрира от корнер, Трайкович нацели гредата, след карамбол, но топката стигна после до Шкулетич, който бе във вратарското поле и разстреля Владо Стоянов за 2:2.

В 41-ата минута Партизан остана с човек по-малко, след като Бранислав Трайкович получи директен червен картон. Той удари в лицето Роман Безяк, макар и не особено силно, а опитният нападател на Лудогорец се възползва от ситуацията.

ГОЛОВЕТЕ ВИЖТЕ ТУК!

След почивката, в 53-ата минута зрителите видяха невероятно изпълнение на Мисиджан от пряк свободен удар. Той уцели лявата греда на Лукач, топката полетя точно към Безяк, който стреля, но топката срещна другата греда, вместо да намери мрежата.

В 70-ата минута Шкулетич от три метра пропусна пред вратата на Лудогорец. Три минута по-късно Лудогорец остави непокрит футболист на Партизан да се разходи във вратарското поле, но топката мина по гол линията и излезе

Последва уникална грешка на Кайсара в 83-ата минута. Марселиньо стреля опасно, вратарят не спаси, Безяк бе много близо до отбитата топка, но Кайсара се намеси, за да прати топката във вратата, но бе в положение на засада, вместо Безяк да я реализира от задна позиция.

Старши треньорът Георги Дерменджиев направи две промени в стартовия състав в сравнение с двубоя в Разград, като ще стартират Христо Златински и Ангуло, вместо Витиня и Ешпиньо. Партизан пък излезе със същите 11 футболисти, които започнаха преди седмица.

Състави:

Лудогорец: Владислав Стоянов, Браян Ангуло, Жуниор Кайсара, Козмин Моци, Александър Александров, Христо Златински, Светослав Дяков, Даниел Абало /Върджил Мисиджан-46/, Михаил Александров /Анисе-78/, Марселиньо /Ешпиньо-85/, Роман Безяк

Партизан: Милан Лукач, Владимир Волков, Воислав Станкович, Бранислав Трайкович, Мирослав Вуличевич, Саша Илич /Бранко Илич-46/, Андрия Живкович /Лука-71/, Дарко Брашанац /Нинкович-82/, Никола Дринчич, Петър Шкулетич, Данко Лазович