Както се и прогнозираше Левски най-вероятно ще играе срещу ФК Сараево в Лига Европа. Босненският тим победи с 5:2 малтийците от Хибърнийнс и само чудо може да ги лиши от сблъсъка със „сините”.

В срещата, която на живо наблюдава Илиан Илиев обаче, имаше и труден период за домакините.

Мачът почна прекрасно за момчетата на Драган Йович, които вкараха за 1:0 още във 2-та минута, когато точен бе Сулзич. След това Хибърнийнс сензационно обърна резултата с попадения на Фаруджа и бразилеца Родолфо Соарес. В края на първото полувреме домакините от ФК Сараево изравниха, а точен бе Торлак.

Ключовият момент бе в 52-та минута, когато Соарес направи дузпа и получи директен червен картон. Зад топката застана сръбската резерва Караматич, който не сбърка – 3:2.

Влезлият като смяна нападател Емир Хаджич добави още едно попадение и резултатът стана 4:2.

Сръбският бранител Иван Татомирович се разписа в последната минута за финалното 5:2. Предстои реванш след седмица, но той е с протоколен характер. На 19-ти юли, ФК Сараево трябва да гостува на стадион „Георги Аспарухов”.