Бригадата на Георги Кабаков, Иван Вълчев, Мартин Маргаритов и Никола Попов даде първия съдийски сигнал на една от най-големите изненади за вечерта в Шампионската лига - нулевото равенство на БАТЕ Борислов срещу Шкендербеу.

Тимът от Беларус, елиминирал Левски на прага на Шампионската лига през лятото на 2008 година, беше далеч по-добрият на терена през всичките 90 минути срещу албанския съперник, но с лекота можеше да получи гол още в 25-та минута. Тогава удар на Нуруден Орелези беше спасен от Сергей Черни и БАТЕ се размина с гола, за да последва домакински натиск.

Сергей Кривец на два пъти и веднъж резервата Михаил Гордейчук обаче пропуснаха, а мачът завърши при равенство 0:0. Реваншът е насрочен за следващия вторник.

Кабаков показа пет жълти картона на гостите от Албания и два на домакините от Беларус. Очаква се водената от него бригада да получи наряд и през идната седмица, когато ще бъдат играни реваншите от Шампионската лига. /БТА