Съперникът на Лудогорец в Лига Европа Брага постигна мъчна победа над предпоследния в първенството на Португалия. Като гости бъдещите опоненти на "орлите" надделяха с 2:1 над Тондела.

Въпреки че домакините останаха с човек по-малко още в 3-та минута, когато Фахд Муфи беше изгонен с директен червен картон, те успяха да поведат в 12-та минута чрез младия бразилец Мурило.

Но египтянинът Ахмед Хасан успя да изравни за Брага в 43-та минута и да остави развръзката за втората част. Веднага след подновяването на играта Рикардо Коща си вкара нелеп автогол от състава на Тондела и така подпечата успеха на съперника.

С този успех Брага се изкачи на петата позиция с 12 точки в актива си, като това беше втора поредна победа на тима в шампионата. Тондела остава предпоследен с пет точки, колкото има и последният Авеш.