Датата 29 септември остава в историята като денят на началото на една незабравима „синя“ приказка.

На този ден преди 13 години (през 2005 година) Левски, тогава воден от Станимир Стоилов, влиза в групите на Купата на УЕФА, която към днешна дата бе трансформирана в Лига Европа.

На днешния ден Седрик Бардон и компания посрещнаха Оксер в мач реванш от плейофите на стадион „Георги Аспарухов“.

Левскарите изоставаха с 1:2 след първия двубой, който се състоя на 15 септември на стадион „Абе Дешан“. Срещата в Оксер започна по мечтан начин за българския град, който поведе след попадение на Седрик Бардон в 34-ата минута. Ромейн Пойет обаче изравни през второто полувреме, а Луиджи Пиерони донесе победата на домакините.

Все пак възпитаниците на Мъри Стоилов бяха измъкнали обещаващ турнирен резултат, а във фенските редици цареше оптимизъм.

Настъпи мигът и на дългоочаквания реванш. Денят бе 29 септември, а на „Георги Аспарухов“ вреше. 21 000 деряха гърла, а така желаното попадение падна в 28-ата минута. В негов автор се превърна Милан Коприваров, който по-късно сподели, че още преди срещата вратарят Георги Петков му е казал, че ще отбележи. Юношата на тима от Герена се разписа след хубава атака, при която Даниел Боримиров комбинира с Домовчийски, който бе на границата на пеналта. Нападателят спря топката, след което комбинира с намиращия се близо до него Коприваров, а той с изстрел по земя направи 1:0.

Даниел Боримиров и компания успокоиха играта в минутите до края и устискаха на напрежението, на което бяха подложени. Реферът Мартин Ингварсон остави близо 8-минутно продължение, в което „сините“ противодействаха умело и в крайна сметка опазиха крехкия си, но напълно достатъчен аванс и ликуваха след края.

Левски бе в групите на Купата на УЕФА, а така започна и една от незабравимите „сини“ приказки. А „разказвачът“ Станимир Стоилов разказваше чак до пролетта на 2006 година, когато изведе Левски до четвъртфиналите, след паметен обрат срещу Удинезе на Националния стадион. Шалке 04 се оказа непреодолимият съперник и така „сините“ напуснаха надпреварата, устремени към нови предизвикателства.