Защитникът на Левски - Кристиан Макун, претърпя тежка загуба с 0:4 с националния отбор на Венецуела при визитата на Боливия в квалификациите за Световното първенство през 2026-а година в зона „Южна Америка“.

Макун бе оставен на резервната скамейка от селекционера Фернандо Батиста и се появи в игра в 57-ата минута, когато домакините вече водеха в резултата с 3:0.

Рамиро Вака изведе Боливия напред в резултата с попадение в 13-ата минута. Домакините удвоиха своята преднина в петата минута на добавеното време на първата част след гол от дузпа дело на Кармело Алгаранас. Мигелито в 46-ата минута покачи резултата на 3:0, преди Монтейро да оформи крайното 4:0 в 89-ата минута.

Венецуела претърпя второ поражение от началото на световните квалификации. Отборът все още се намира на четвърто място във временното класиране, но може да падне с една позиция след мача между Еквадор и Бразилия.

Венецуела е четвърти с 9 точки след седем изиграни мача, докато Боливия е седми с 6 точки.