Павел Колев няма да празнува първия си РД като шеф на Левски LAP.bg
Павел Колев няма да празнува първия си РД като шеф на Левски

Павел Колев ще отбележи своя 44-и рожден ден и първи като изпълнителен директор на Левски на работа и на практика няма да празнува.

„Изобщо не ми е празнично. С оглед на това, което се случи с нашия колега през седмицата, настроението е мрачно”, разказа Павел Колев пред “24 часа”.

Най-добър подарък за него е възможно най-скоро Цветан Вълчев от маркетинговия отдел на Левски, който бе пребит жестоко край “Герена” в сряда, да се възстанови и отново да е при близките и колегите си.

Малък спортен подарък може да направят на шефа си и футболистите на Левски. Днес “сините” приемат Локомотив Пловдив в мач от българското първенство. Срещата можете да проследите от 20.30 часа по DIEMA SPORT, PLAY DIEMA XTRA и в GONG.BG.

Павел Колев е бивш журналист, след това стана заместник изпълнителен директор на БФС, преди да се превърне в една от главните движещи сили на “Герена” - където е хвърлен пъпът му.

От клуба също поздравиха Павел Колев чрез специално съобщение на официалния сайт с пожелания за "здраве, семейно щастие, нови професионални върхове и бъдещи щастливи мигове с любимия клуб".

Павел Колев е роден през 1975 г. в София. Завършва НГДЕК „Константин-Кирил Философ" и СУ „Свети Климент Охридски", специалност „Психология". 13 г. работи като спортен журналист във в. „24 часа", а от 2009 г. става говорител на БФС.

След успешното организиране на Евро 2015 за юноши до 17 г. в България, за което получихме похвали от УЕФА и всички страни финалисти, Павел Колев е назначен за заместник изпълнителен директор. Владее перфектно няколко езика, а наскоро се дипломира с магистратура за управление на спорта в престижен университет в Швейцария. Притежава сертификат по футболен мениджмънт от УЕФА, също така е делегат на международни мачове на най-високо ниво.

През 2016 година бе одобрен именно за магистратурата по европейско управление на спорта (MESGO). Колев бе първият българин одобрен за програмата. Колев е един от 24-ма избрани по документи и издържан изпит.

MESGO е магистърска програма, която се провежда на всеки две години и за която кандидатстват повече от 200 кандидата.

Обикновено те са от топ-мениджмънта на различни спортни организации в цяла Европа. Програмата продължава две години и се провежда със съдействието на петте най-реномирани университета в Европа, Ню Йорк и Токио.

подкрепя българския спорт