Старши треньорът на Левски - Хулио Веласкес, обмисля да заложи на Борислав Рупанов като титуляр в предстоящото гостуване на Локомотив София. „Сините“ се събраха отново вчера след няколко дни почивка и проведоха първото си занимание за седмицата от 18:30 часа. Двубоят в квартал „Надежда“ е насрочен за неделя (14 септември) вечер от 20:30 часа.

Избрано от VGong

Представянето на Борислав Рупанов за Левски

Испанският специалист е отделил сериозно внимание на анализа на съперника и в същото време е отчел факта, че ще се изправи срещу треньора, който го предшестваше на „Герена“. Станислав Генчев наложи схемата 3-5-2 в Левски, а сега използва същата постройка и в Локомотив.

В лагера на „сините“ са наясно, че привлеченият именно от Генчев нападател Мустафа Сангаре е добре познат на щаба на „железничарите“, което го прави уязвим. Очакванията са домакините да действат прибрано и дисциплинирано, а тримата централни защитници Садио Дембеле, Райън Бидунга и Реян Даскалов да се опитат да неутрализират Сангаре, който изпитва затруднения срещу физически стабилни бранители. Именно затова се смята, че подвижният и техничен Рупанов е по-подходящ избор.

Вариантът с Евертон Бала в ролята на „фалшива деветка“ засега не стои на дневен ред, но не е изключено Веласкес да тества и тандем между Рупанов и Сангаре в схема 4-4-2. Междувременно в групата за двубоя се очаква да попадне новото попълнение в халфовата линия Акрам Бурас, който вече е напълно готов за игра.

подкрепя българския спорт