Футболистът на ЦСКА 1948 Парвизджон Умарбаев бе титуляр и игра цял мач при равенството на националния тим на Таджикистан срещу Китай – 0:0 в Доха в двубой от група „А“ на турнира за Купата на Азия, който се провежда в Катар. Таджикистан, който дебютира в надпреварата, дели второ-трето място във временното класиране с 1 точка.

Попадение за Китай в последните минути на срещата не бе зачетено заради засада.

Лидер е домакинът Катар с 3 точки, а четвърти с 0 точки след първия кръг в групата е отборът на Ливан.

Австралия оглави подреждането в група „В“ с 3 точки след успех с 2:0 над Индия. Узбекистан и Сирия делят второ-трето място след като завършиха при равенство 0:0 в последния двубой за деня и взеха по 1 точка.

Австралийците стигнаха до победата след попадения през второто полувреме на Джаксън Ървайн в 50-ата с удар от близко разстояние и влезлият като резерва Джордан Бос в 73-ата минути.

Шампионът от 2015 година доминираше в двубоя, но не успя да стигне до гол през първите 45 минути срещу защитата на Индия, чийто тим разчиташе на по-многобройна агитка по трибуните.