Трима играчи обличащи фланелки на отбори от efbet Лига – Гаюс Макута, Мавис Чибота и Брадли Мазику играха при победата на Конго с 2:0 срещу Есватини (Свазиленд) в мач от група I на квалификациите за Купата на Африканските нации.

Халфът на Берое Гаюс Макута започна като титуляр срещата и остана на терена до 56-ата минута, а след това беше заменен от  от крилото на Лудогорец Мавис Чибота.

Бранителят на ЦСКА Брадли Мазику се появи в игра в 90-ата минута като замени Бисики.

В края на първата част Ганвула пропусна дузпа за победителите в мача.

Ибара изведе Конго напред в резултата в 77-ата минута, а крайният резултат бе оформен от Макиесе в 81-ата минута. Две минути след втория гол гостите останаха с човек по-малко след червен картон на Гвениа.

Конго е втори в групата с 6 точки, а лидер е Сенегал с 9. Гвинея Бисау е трети в класирането с 3 точки, а Есватини (Свазиленд) е последен с 0 точки.