Отборът на Елче победи гостуващия Севиля с 2:1 в среща от 26-ия кръг на футболното първенство на Испания.

След нулево първо полувреме домакините поведоха с 2:0 с две попадения в рамките на шест минути. В 70-ата Раул Гути откри резултата, а шест по-късно Гуидо Карийо с глава реализира втория гол за тима на Елче.
Севиля стигнаха до почетно попадение в добавеното време на двубоя, а негов автор стана Люк де Йонг.

За гостите това е трета поредна загуба през тази седмица след поражението от Барселона с 0:2 в Ла Лига миналата неделя и от каталунците с 0:3 на полуфиналите в турнира за Купата на Испания в сряда.
Севиля е на четвърто място в класирането с 48 точки, на 10 точки зад лидера Атлетико Мадрид, който по-късно днес излиза срещу третия Реал Мадрид.

Елче се измъкна от зоната на изпадащите и е на 17-а позиция с 24 точки.