Левски уреди привличането на халфа на МС Алжер Акрам Бурас, пише журналистът Набил Джелит. От настоящия клуб на 23-годишния футболист са отбелязали активирането на откупната му клауза от страна на "сините".
Джелит твърди, че сделката е за 700 или 800 хиляди евро, а МС Алжер запазва 25% при следваща продажба на Бурас. По информация на Gong.bg сумата е повече от два пъти по-ниска.
C’est fait, Akram Bouras devrait s’engager avec le Levski Sofia ! 🔜🇧🇬
— ⭐️ Squadra Khadra 🇩🇿 (@Squadra213) August 11, 2025
Le transfert est évalué entre 700 000 et 800 000 €, assorti d’un pourcentage de 25 % à la revente. 💰
(@Nabil_djellit) https://t.co/VHDuNFUxd0 pic.twitter.com/8MpCU5bVwh
В момента Акрам Бурас е с националния отбор на Алжир на Купата на Африканските нации, в която участват само футболисти, играещи за клубове на континента. Той не взе участие в първите два мача на своя отбор, като в родината му твърдят, че причината е лека контузия и предстоящия трансфер.
Халфът предстои да премине медицински прегледи, след което официално да стане част от Левски.
Акрам Бурас започва кариерата си Ес Сетиф, а през 2021 година преминава в Белоиздад. През миналото лято е привлечен със свободен трансфер от МС Алжер. Халфът е 4-кратен шампион на Алжир.