Бившият играч на Ливърпул Джордан Айб официално подписа договор с Локомотив София. Английското крило ще носи фланелката с номер 33 в столичния тим.
Трандферът на Джордън Айб в Локомотив София е факт
Ето какво написаха от клуба:
"Джордън Ибе е футболист на „Локомотив“ (София)!
Днес Джордън Ибе подписа договор с „Локомотив“ (София) до лятото на 2027 година! Ибе идва с впечатляваща визитка – 58 мача за „Ливърпул“, 92 за „Борнемут“ и общо 119 участия във "Висшата лига" на Англия. След няколко трудни сезона Джордън е готов да възроди кариерата си, а ние всички вярваме, че това ще се случи в „Локомотив“!
Ръководството на „Локомотив“ (София) пожелава на Джордън Ибе много здраве, щастие и успехи с червено-черната фланелка!"
Крилото има 58 мача за Ливърпул, в които е вкарал 4 гола и е направил 7 асистенции. За четири сезона в Борнемут той е записал с 92 двубоя, 5 попадения и 9 голови паса. Статистиката на Айб във Висшата лига е 119 мача, 4 гола и 10 асистенции.
Роденият през 1995 година футболист дебютира за "червените" през май 2013-та, когато в мач от 38-ия кръг на Висшата лига Ливърпул побеждава КПР с 1:0, а ключовият пас за гола е именно на младока. След Борнемут кариерата на Айб тръгва рязко надолу. Той изпада в депресия по време на Cоvid пандемията и започва да играе за Дарби Каунти. Следва трансфер в турския Аданаспор, където не записв нито един мач, а по-късно се подвизава в нискоразрядните английски Ебсфлийт, Хайс&Йидинг и Ситингбърн.
Преди година той беше предложен на ЦСКА 1948, но до договор така и не се стигна.
