Лудогорец II спечели с 2:0 срещу Спартак (Плевен), като и двете попадения реализира централният нападател Димитър Митков. Мачът от III кръг на първенството във Втора професионална лига се игра на стадион "Гнездо на орли".

Момчетата на Тодор Живондов бяха по-добрият тим на терена през по-голямата част от игровото време и заслужено стигнаха до първия си успех през новия сезон. Още в 6-та минута Преслав Петров засече опасно центриране от фал на Велислав Минков, но малко не му достигна да отбележи. В 23-та минута Стансилав Антонов с мъка отрази удар на Хюсеин Хюсеинов. В 26-та минута Иван Йорданов засече с плонж центриране на Хюсеинов отдясно, но топката премина край гредата. До почивката резултатът остана 0:0.

През втората част 7 минути бяха необходими на "орлите", за да открият резултата. Хюсеин Хюсеинов напредна отдясно и центрира, а Димитър Митков засече с глава и прати топката в мрежата за 1:0. В 65-та минута Ерол Дост бе повален в наказателното поле и главният съдия Мустафа Шефкет посочи бялата точка. Минута по-късно Димитър Митков реализира хладнокръвно за 2:0. До края на срещата добри ситуации за трето попадение пропуснаха Митков и Дейвид Рибейро.

ЛУДОГОРЕЦ II - СПАРТАК (ПЛЕВЕН) 2:0

1:0 Димитър Митков (52')
2:0 Димитър Митков  (66') - дузпа

Лудогорец II: Дамян Дамянов, Илкер Будинов, Хюсеин Хюсеинов (82 - Тихомир Димитров), Преслав Петров (капитан), Петър Генчев, Иван Йорданов (46 - Методий Стефанов), Ерол Дост, Велислав Минков (68 - Петър Караангелов), Димитър Илиев, Дейвид Рибейро, Димитър Митков

Спартак (Плевен): Станислав Антонов, Станислав Иванов, Кристиян Григоров (55 - Иво Върбанов), Лъчезар Ковачев, Валентино Макавеев, Траян Димитров, Ивайло Раденцов (капитан), Петър Тончев, Ивайло Иванов, Андриян Димитров (53 - Янислав Иванов), Димитър Димитров (53 - Преслав Антонов)

Жълти картони: Валентино Макавеев, Траян Димитров, Димитър Димитров, Преслав Антонов, Иво Върбанов (Спартак).