Ботев Пловдив и Берое направиха зрелищно равенство в Коматево, завършвайки при резултат 3:3. "Зелено-белите"  поведоха рано с два гола чрез Ибрахима Конте. В началото на втората част сценарият се повтори, но този път за "жълто-черните", които възстановиха равенството след бързи попадения на Тодор Неделев от фаул и Атанас Илиев. Звездата на "канарчетата" направи пълен обрат след ново красиво изпълнение на пряк свободен удар, но в края на двубоя Гаюс Макута оформи крайният резултат - 3:3.
"Зелено-белите" стартираха мача по мечтан начин. Възпитаниците на Димитър Димитров упражниха преса в самото начало, което даде желания резултат. Още във втората минута Берое откри резултата. След разбъркване в наказателното поле, топката попадна в Ибрахима Конте на границата на наказателното поле. Гвинеецът не се замисли за момент и изстреля топовен изстрел по посока вратата на Янко Георгиев, а кълбото попадна в левия ъгъл на вратата.

Секунди по-късно кошмарния старт за Ботев продължи. Младият Станислав Работов не се намеси добре при опасна атака на Берое. АЛиун Фал напредна и финтира излезлият да го пресрещне Янко Георгиев, след което вратаря събори атакуващия футболист и главният съдия Волен Чинков посочи бялата точка. Зад топката застана Ибрахима Конте и с точен изстрел отново в левия ъгъл удвои преднината на тима си.

"Жълто-черните" опитаха да пренесат играта по-напред след студения душ в началото, който трябваше да изтърпят. Но не се стигна до опасност пред Християн Василев, а Берое продължи да бъде по-опасния и остър тим в атакуващ план.

В 18-ата минута "канарчетата" организираха добра атака. Капитанът Тодоро Неделев напредна в половината на Берое и подаде към Атанас Илиев в наказателното поле, но нападателят не успя да овладее, след което Християн Василев изчисти топката далеч от своята врата.

Малко след това Маркиньос Педросо от левия фланг центрира в наказателното поле на задна греда, където Джонатан свали топката към Атанас Илиев и Тодор Неделев, но защитата на Берое се справи и изчисти кълбото.

Последваха равностойни минути и здрава битка в средата на терена. Това бе нарушено в 25-ата минута, когато Гаюс Макута центрира в наказателното поле, където Алиун Фал стреля с глава, но покрай десния страничен стълб.

Последва още един тежък удар за Ферарио Спасов, който научи, че трябва да направи принудителна промяна в състава си. Мишел Еспиноса получи разтежение и на негово място се появи опитния Лъчезар Балтанов.

В 29-ата минута Тодор Неделев опита нещо красиво, прехвърляйки излезлият напред Християн Василев, но топката премина над вратата.

Три по-късно домакините създадоха нова опасна атака. Кристиан Добрев проби отдясно, след което смени посоката и навлезе навътре. Младокът стреля по земя, но Христиан Василев улови решително.

Видимо Берое позволи на Ботев да овладее контрола на топката, като в същото време заралии заложиха на успокояване на темпото и на организирането на постепенни атаки.

В 40-ата минута Тодор Неделев центрира остро в наказателното поле, но Георги Ангелов внимаваше и изчисти.

Минута напористата игра на Иван Бандаловски даде резултат. Бранителят разигра с по едно подаване с Кристиан Добрев, след което излезе на стрелкова позиция, но ударът му бе блокиран от Карлос Охене.

В заключителните минути на първото полувреме и Димитър Димитров трябваше да направи принудителна смяна. Карлос Охене получи контузия и на негово място се появи Октавио.

Секунди след това Ботев можеше да намали резултата. Славчо Шоколаров шутира от дистанция, след което топката рикошира в тялото на Крум Стоянов и попадна в напречната греда.

"Канарчетата" страртираха агресивно второто полувреме и това даде резултат. Домакините получиха правото да изпълнят пряк свооден удар на отлична позиция, след нарушение на Крум Стоянов срещу Кристиан Добрев. Зад топката застана капитана Тодор Неделев. Звездата на "жълто-черните" стреля много технично в левия ъгъл и намали резултата.

Сценарият от първата част се повтори и Ботев стигна до равенството веднага щом реализира едно попадение. Атанас Илиев се възползва от недобро изчистване на топката. Нападателят овладя и с красив изстрел в горния ляв ъгъл възстанови равенството.

"Канарчетата" се възползваха от този импулс и обсадиха вратата на малдия Християн Василев. Гол на Атанас Илиев бе отменен правилно заради засада.

Ботев продължи да държи контрола на двубоя, а Берое от своя страна грешеше при организирането на атаките си. Появилият се като резерва Станислав Шопов нанесе изстрел отблизо, но вратарят на заралии улови.

В 70-ата минута Тодор Неделев опита да реализира нов красив гол. Крилото на "канарчетата" стреля от дистанция, топката тупна пред Християн Василев, но стражът внимаваше и изби.

Четири по-късно Ботев направи пълен обрат. Кой, ако не звездата на "канарчетата" бе виновен за това? Тодор Неделев отново застана зад топката при изпълнение на пряк свободен удар. Крилото на домакините завъртя технично топката към горния ляв ъгъл, при което кълбото красиво влетя в мрежата.

Ботев заигра вдъхновено и не допускаше опасности пред Янко Георгиев. Димитър Димитров опита с включване на Иван Минчев и Кийлиън Лебон да засили атакуващата си мощ. Именно първият стреля от дистанция право в ръцете на вратаря на "канарчетата".

В 89-ата минута Иван Минчев центрира от фаул в наказателното поле, където Георги Ангелов свали към Гаюс Макута, който отблизо с плонж възстанови равенството. До края на двубоя резултатът се запази и двата отбора поделиха точките.

БОТЕВ ПД - БЕРОЕ 3:3