Отборът на Ботев Пловдив победи Ботев Враца с 5:3 като гост в мач от 14-ия кръг на efbet Лига. Срещата започна със светкавична размяна на попадения. В 3-ата минута Браян Переа изведе напред домакините, а две минути след това Янис Карабельов изравни за "канарчетата". В 27-ата минута Фаустас Степонавичюс осъществи пълния обрат за гостите.

Пет минути след началото на втората част Марко Мажуга възстанови паритета. Равенството се задържа само пет минути, а Емануел Уме даде нова преднина на "канарчетата". Стигна се до ново равенство след гол на Браян Переа от дузпа (3:3). В 77-ата минута Емануел Уме реализира и даде аванс на пловдивчани. Антоан Бароан оформи крайният резултат с фамозен гол.

Така трите точки отидоха при "канарчетата", а Ботев Враца записа третата си поредна загуба в първенството.

Ботев Враца - Ботев Пловдив

източник: Sofascore

Домакините поведоха още в 3-ата минута. Момчил Цветанов прати страхотно центриране на далечната греда, а Марко Мажуга стреля с глава. Хидайет Ханкич се намеси отлично, за да спаси, но топката стигна до Браян Переа, който я добави в опразнената врата на "канарчетата".

Отговорът на Ботев бе внезапен. Само две минути след получения гол - Янис Карабельов бе изведен с чудесно подаване и остана очи в очи със стража на Ботев Враца. Халфът на гостите успя да залъже Бариос и след това прати топката във вратата с удар по земя.

В 10-ата минута Фаустас Степонавичюс получи топката около наказателното поле на врачани. Той успя добре да се обърне и да си нагласи топката на десния крак, след което стреля опасно. Бариос обаче успя да улови.

Три минути по-късно защитата на Ботев Враца се пропука. Ивелин Попов изведе Антоан Бароан. Нападателят стреля диагонално, а топката не намери мрежата на домакините. След това бе вдигнат и флаг за засада.

start-photo.bg
87 снимки

Момчил Цветанов се оказа с топка в крака и много свободно пространство в 16-ата минута. Той опита да се разпише с мощен удар от сериозна дистанция, който бе избит от Хидайет Ханкич.

В 27-ата минута Ботев осъществи пълен обрат. Ивелин Попов намери Антоан Бароан, който се бе включил отляво. Той прати остър пас в пеналтерията, а топката върхлетя Фаустас Степонавичюс, който я прати във вратата.

Пет минути след това Стефан Велев опита с далечен изстрел, който обаче бе блокиран. След това топката стигна до Диого Барбоса, който също стреля от далечна позиция. Хидайет Ханкич улови без проблеми.

До края на полувремето голови положения липсваха, а в добавеното време футболистите на Ботев Враца имаха сериозни претенции за дузпа. ВАР прегледа ситуацията, но такава не бе отсъдена.

В 50-ата минута Момчил Цветанов бе изведен по левия фланг. Той превзе много свободно пространство и пусна остър пас по земя в наказателното поле. До топката стигна Марко Мажуга, който възстанови паритета във Враца.

Само пет минути след това Ботев отговори. Емануел Уме, който се включи от скамейката, пое топката край наказателното поле. Той стреля от ръба на пеналтерията, а ударът му срещна страничния стълб и влезе в мрежата на врачани.

В 60-ата минута Ивелин Попов стигна до отбита топка и стреля от границата на накзателното поле. Само страхотната намеса на Федерико Бариос лиши Ботев от нов гол.

Малко след това Константинос Балоянис допусна фрапантна грешка и игра с ръка, опитвайки се да спре топката на гърди. Това се случи в собственото му наказателно, без натиск от противников футболист. Така бе отсъдена дузпа за Ботев Враца, която Браян Переа превърна в изравнителен гол - 3:3.

Нови претенции за дузпа от страна на Ботев Враца в 67-ата минута. Даниел Генов се озова на земята в наказателното поле след сблъсък с противникови играчи. Стоян Арсов обаче остави играта да продължи.

В 77-ата минута Емануел Уме се справи страхотно и от левия фланг проби навътре, нагласи си топката на десния крак и стреля. Бариоис не успя да стигне до топката, която отново се удари в страничния стълб и влезе във вратата му.

Три минути по-късно Антоан Бароан стигна до отбита топка, успя да се завърти и стреля с десния си крак от воле. Изстрелът му бе извън наказателното поле и не остави шансове на Федерико Бариос. Топката отново срещна страничния стълб и влезе във вратата на Ботев Враца.

В 87-ата минута Бабукар Траоре направи стахотен рейд и мина между няколко футболиста на гостите. Той остана сам срещу Хидайет Ханкич, но не успя да преодолее стража на Ботев Пловдив.

Дълбоко в продълженията на мача Момчил Цветанов стреля от пряк свободен удар. Изпълнението му обаче мина над напречната греда.

FT | БОТЕВ ВРАЦА – БОТЕВ ПЛОВДИВ 3:5

1:0 Браян Переа 3'

1:1 Янис Карабельов 5'

1:2 Фаустас Степонавичюс 27'

2:2 Марко Мажуга 50'

2:3 Емануел Уме 55'

3:3 Браян Переа 63' (дуз)

3:4 Емануел Уме 77'