Отборът на Славия успя да открадне изключително ценна победа с 1:0 срещу Локомотив Пловдив в първия неделен двубой от петия кръг в efbet Лига. Людовик Соарес отбеляза след намесата на ВАР в 19-та минута, като след храбри изяви в защита "белите" заслужено си тръгнаха от Пловдив с пълния комплект точки.

26 снимки

Тимовете започнаха равностойно, а първият шанс беше за гостите. Ертан Томбак центрира от десния фланг, а на задната греда на Локо Пд Ради Кирилов засече с глава, но покрай вратата на Илко Пиргов.

В 19-та минута именно столичани стигнаха до попадение. След разиграване по левия фланг, Людовик Соарес намери Питър Макрилос, на когото топката беше отнета от Милош Петрович. Кълбото обаче стигна до Людовик Соарес, чийто удар изненада Илко Пиргов. След две минутна проверка на ВАР попадението в крайна сметка беше зачетено.

След гола Локомотив показа нови слабости в защита. Първо Гомис позволи на Кирилов да стреля към вратата, но шутът излезе в аут. Малко по-късно Калоян Кръстев небеше неточен след удар с глава от много удобна позиция.

До края на полувремето тимовете размениха по един неточен удар на Кристиян Гомис и Калоян Кръстев, но без повече сериозни ситуации.

В началото на второто полувреме темпото на мача се накъса изключително много, а главният съдия Давидов показа няколко последователни жълти картона за играчи на Славия.

В 61-та минута "смърфовете" получиха шанс. След центриране към Георги Минчев таранът се извиси над всички, но ударът му беше уловен майсторски от Светослав Вуцов. Девет минути по-късно Бирсент Карагарен получи топката на границата на наказателното поле и опита мерника си, но Светослав Вуцов беше на ниво, за да отрази.

Славия отвърна в 74-та по чудесен начин. След страхотна контраатака Радослав Кирилов намери Питър Макрилос, а удрът на австралиеца премина на сантиметри от странични стълб на Илко Пиргов.

До края на мача Бирсент Карагарен отправи два мощни удара към вратата на Вуцов, но младият страж се справи, за да запази трите точки за Славия.

Локомотив Пловдив - Славия 0:1

0:1 - Людовик Соарес (19)

Ето и съставите на двата отбора:

Локомотив Пловдив: Илко Пиргов – Кристиан Гомис, Милош Петрович, Олексий Биков – Бирсент Карагарен, Парвиз Умарбаев, Петър Витанов, Конър Руън – Лукас Салинас – Георги Минчев, Димитър Илиев

Славия: Светослав Вуцов – Ертан Томбак, Емил Виячки, Андреа Христов, Людовик Соареш - Георги Вълчев – Радослав Кирилов, Петер Макрилос, Ерол Дост, Емил Стоев – Калоян Кръстев