Славия победи Арда с 1:0 в мач от 13-я кръг на efbet Лига. Единственото попадение бе дело на Тони Тасев в добавеното време на първата част. Двубоят не предложи почти никакви голови положения, като преобладаваха здравите единоборства и жълтите картони. Това бе първа победа за Славия като домакин през настоящия сезон, а "белите" остават 15-и с актив от 8 точки, докато Арда е 5-и с 22 пункта на сметката си.

start-photo.bg
67 снимки

Първият точен удар дойде в 12-а минута, след като Иван Минчев стреля добре от пряк свободен удар, но Анатоли Господинов внимаваше и успя да избие, като бе чудесно позициониран. В 13-а минута се получи ужасяващ сблъсък, след като Ертан Томбак бе фаулиран, а той можеше сериозно да пострада.

В 29-а минута Станислав Иванов напредна добре с топка в крака и опита удар по диагонала, който бе насочен в близкия ъгъл, но Кръстев успя да реагира и улови. В 45-а минута Иван Минчев опита нестандартно изпълнение, като шутира от центъра, виждайки, че Господинов е напред от своята голлиния, но топката премина малко над напречната греда.

В добавеното време на първата част Тони Тасев овладя добра топка и получи много свободно пространство, като футболистът на Славия реши да стреля от границата на наказателното поле, а стражът на Арда не реагира достатъчно добре и топката се озова във вратата му.

През втората част играта бе много накъсана и в първите 30 минути от второто полувреме нямаше чисти голови положения, а преобладаваха единоборствата и жълтите картони. В 78-а минута Станислав Иванов бе невнимателен и извърши нарушение, като вече имаше жълт картон, а съдията прецени, че трябва да му покаже втори такъв, респективно червен, а Арда остана с 10 човека на терена.

Славия: 12. Николай Кръстев, 3. Ертан Томбак, 6. Мартин Георгиев, 4. Виктор Генев, 37. Венцислав Керчев, 73. Иван Минчев, 27. Емил Мартинов, 33. Галин Иванов, 88. Тони Тасев, 93. Сибири Кейта, 14. Роберто Райчев

Арда: 1. Анатолий Господинов, 3. Умар Сако, 7. Абубакар Тунгара, 9. Преслав Боруков, 11. Мартин Стойчев, 17. Иван Коконов, 18. Джелал Хюсеинов, 20. Деян Лозев, 77. Илия Юруков, 80. Лъчезар Котев, 99. Станислав Иванов