Арда победи Хебър с 3:1 в мач от 10-я кръг в efbet Лига. Срещата предложи доста попадения, но в крайна сметка Александър Тунчев продължи доброто си представяне начело на отбора от Кърджали.

Тонислав Йорданов откри резултата в 18-та минута с елегантен гол.

През второто полувреме паднаха нови 3 попадения.

Младежкият национал - Георги Николов възстанови равенството в 70-та минута.

Домакините се съвзеха след изравняването и отбелязаха 2 безответни гола.

Първо появилият се като смяна - Преслав Боруков, върна преднината в резултата, а в 85-та минута току-що появилият се Христо Митов предреши изхода от срещата.

В следващия кръг Арда гостува на Крумовград, а Хебър ще търси край на серия от 4 поредни загуби в домакинство на Ботев Враца.

Снимки: Startphoto.bg
76 снимки

Началото на срещата се забави след проверката на мрежите от съдийската делегация. Домакините се погрижиха да поправят тази неточност и Георги Иванов даде старт на мача.

В 5-та минута Хебър получи правото да изпълни ъглов удар. След центрирането Георги Николов стреля с левия крак, но неговия шут бе блокиран.

След около 10 минути игра Абубакар Тунгара беше намерен на границата на наказателното поле. Футболистът с номер 7 отправи много силен удар, но топката мина в страни от десния страничен стълб на Дебърлиев.

Първото попадение падна в 18-та минута. Абубакар Тунгара се пребори за топката и със страхотен пас изведе Тонислав Йорданов. Нападателят с красив прехвърлящ удар успя да реализира нов гол на сметката си.

След инкасираното попадение гостите започнаха да владеят малко повече топката, но разиграването се движеше главно в собствената половина.

Никоай Николаев получи тежка травма в глезена след единоборство с противников футболист. Наложи се в 41-та минута Любослав Пенев да прави принудителна смяна и в игра влезе Архан Исуф.

Две минути преди изтичането на редовните 45, Абубакар Тунгара надбяга защитата на Хебър и излезе на страхотна позиция за удар. Петър Дебърлиев обаче много умело скъси дистанцията и парира удара.

През второто полувреме Арда започна по-добре от своя опонент. Момчетата на Александър Тунчев успяха стигнат до добро положение в 51-та минута. Тогава отново Тунгара се завъртя технично в наказателното поле и стреля, но стражът на гостите отби топката в корнер.

След час игра Хебър отговори на натиска. Атанса Кабов, който се появи като смяна, получи възможност да обстрелва вратата на домакините, но Анатоли Господинов се беше позиционирал добре и регистрира рутинна намеса.

В 70-та минута Хеър стигна до гол. Роберт Мазан получи шанс да центрира от левия фланг, Футболистът на Хебър подаде остро по земя към Георги Николов. Като типичен номер 9 Николов се измъкна и с едно докозване вкара топката във вратата.

Само 6 минути по-късно Арда отново поведе. Един от най-добрите на терена - Тунгара, подаде към Боруков в наказателното поле. Националът на България показа голмайсторския си инстинкт и изведе домакините за втори път напред в резултата.

Арда реши срещата в 85-та минута. Тунгара записа трета асистенция в мача, а Христо Митев с хладнокръвно изпълнение заби трети гол във вратата на Хебър. Голмайсторът се бе появил в игра само минута преди да реализира.

FT Арда - Хебър 3:1

1:0 Тонислав Йорданов 18'

1:1 Георги Николов 70'

2:1 Преслав Боруков 76'

3:1 Христо Митев 85'

Стартови състави на двата отбора

Арда: 1. Анатоли Господинов, 11. Мартин Стойчев, 3. Умар Сако, 18. Джелал Хюсеинов, 20. Деян Лозев, 80. Лъчезар Котев, 99. Станислав Иванов, 7. Абубакар Тунгара, 77. Илия Юруков, 33. Иван Тилев, 19. Тонислав Йорданов

Старши треньор: Александър Тунчев

Хебър: 1. Петър Дебърлиев, 44. Николай Николаев, 5. Мартин Михайлов, 43. Жоао Сеско, 27. Робърт Мазан, 7. Георги Вълчев, 14. Олексий Збун, 10. Ангел Бастунов, 34. Стилиян Тисовски, 17. Николас Пенев, 9. Георги Николов