Славия победи с 1:0 Септември София в мач от 13-ия кръг на efbet Лига. Трите точки за "белите" донесе Тони Тасев с гол още в 13-ата минута. Тъмните облаци над Славко Матич и играчите му се сгъстиха, след като тимът няма победа вече в шест поредни срещи.
Двубоят започна с по-активна игра на "белите", но гостите първи стигнаха до голова възможност. В 4-ата минута Димитър Костадинов с хитър пас изведе Атанас Кабов в наказателното поле очи в очи със Светослав Вуцов. Крилото на Септември бутна топката покрай стража на домакините, но точността му изневери и тя излезе в аут.

Славия поведе с първата опасност, която създаде пред вратата на съперника. Центриране отдясно на Ертан Томбак бе проследено безучастно от бранителите на Септември и топката стигна до дебнещия на задна греда Тони Тасев. Отблизо нисичкият нападател нямаше как да сгреши - 1:0.

Не бе изминала и минута от гола, когато Тони Тасев пропусна да се разпише отново. Той се измъкна от защитата на гостите, след което остана очи в очи с вратаря Шейтанов пред наказателното поле, ала прехвърлящият му изстрел се оказа неточен. Съотборникът му Ахмедов направи пропуск в 23-ата минута, след като отблизо с глава не намери очертанията на вратата. Пет минути след това пред Асен Чандъров се откри страхотен шанс, но той шутира в аут. Отново капитанът на Септември бе замесен в интересна ситуация в наказателното поле на "белите", като този път Вуцов показа блестящ рефлекс и извади влизащата под гредата топка.

Славия Септември

източник: sofascore.com

Първото по-интересно положение за вторите 45 минути дойде чак в 72-ата минута, когато Иван Минчев центрира от фаул и Венци Керчев засече с глава, но топката премина покрай страничния стълб. Златен шанс да изравни пропиля Септември в последната минута от редовното време. Тогава Мартин Ачков бе изведен отлично в наказателното и без забавяне стреля по диагонала. Топката обаче мина покрай вратата, след като имаше и рикошет в крак на защитник на Славия.

В добавеното време на мача резервата на гостите Мартин Ачков пропусна да донесе точката на своя отбор. Той бе изведен на добра позиция в наказателното поле, но диагоналният му шут по земя рикошира в крак на защитник и излезе в корнер.

СЛАВИЯ - СЕПТЕМВРИ 1:0

Славия: 21. Светослав Вуцов, 23. Емил Виячки, 37. Венцислав Керчев, 83. Христо Попадийн, 17. Ерол Дост, 77. Георги Вълчев, 71. Кристиян Стоянов, 11. Кристиан Добрев, 88. Тони Тасев, 3. Ертан Томбак, 9. Ахмед Ахмедов

Септември София: 21. Димитър Шейтанов, 10. Асен Чандъров, 7. Айкут Рамадан, 8. Александър Тодоров, 4. Иван Арсов, 5. Асен Георгиев, 6. Атанас Кабов, 9. Димитър Костадинов, 16. Кристиян Пешов, 14. Мартин Стоянов, 13. Мартин Николов