Ботев Пловдив и Локомотив София не успяха да се победят и завършиха наравно при резултат 0:0 в първия мач от 19-ия кръг в efbet Лига, с който се поднови борбата в родния шампионат през пролетта. Срещата на базата в Коматево беше белязана от много интересни ситуации, но само през първата част, а стартът на второто поувреме се забави с 50 минути заради токов удар в пловдивския квартал.

start-photo.bg
81 снимки

През вторите 45 минути двата отбора станаха по-предпазливи и чисти голови ситуации пред вратите липсваха. Най-близо до попадението бяха "канарчетата", след като в добавеното време на първата част Антоан Бароан нацели напречната греда.

По този начин Ботев събра 20 точки на десетата позиция. Локомотив пък вече има 27 точки в актива си и заема осмото място. В следващия кръг "канарчетата" имат тежко гостуване на лидера ЦСКА, докато "червено-черните" имат столично дерби срещу Септември на стадиона в квартал "Надежда".

КЛАСИРАНЕ В efbet Лига / ПРОГРАМА / РЕЗУЛТАТИ

Срещата стартира с шанс за гостите от Локомотив София още в третата минута. Тодор Неделев сбърка на центъра, което позволи на Карлос Франса да отнеме, след което напредна, влезе в наказателното поле и опита удар, но бе блокиран от Па Конате.

Домакините от Ботев Пловдив отговориха с добра възможност в 11-ата минута. Тогава Точукву Ннади задържа отлично топката между двама футболисти на гостите пред наказателното поле и след това изведе Джеймс Ето’о отдясно в пеналтерията, който шутира, но Александър Любенов спаси в ъглов удар.

Само две минути по-късно столичните "железничари" имаха нова хубава ситуация за попадение. Божидар Кацаров даде отличен диагонален пас за Юлиан Ненов вдясно, който центрира в наказателното поле, а на първа греда Димитър Митков засече с глава, но вратарят Хидайет Ханкич успя да блокира в корнер.

В 21-ата минута Франса центрира отдясно, получи се рикошет в Конате и топката стигна до Митко Митков, който бе заел по-добра позиция от Роберто Пунчец и стреля с десния крак, но над вратата.

Ситуациите пред двете врати следваха една след друга и три минути след това домакините организираха бърза контраатака, при която Николай Минков превзе пространство и пусна извеждащ пас вдясно за Антоан Бароан, който влезе в наказателното поле и я върна за Минков, който шутира по тревата от чиста позиция, но Любенов успя да избие в корнер.

LAP.bg
37 снимки

Локомотив отново имаше шанс в 27-ата минута. Тогава Митков отигра отлично топката за Димо Бакалов на левия фланг с гръб към вратата, а фланговият футболист напредна, след което я върна за нападателя, който стреля от движение пред дъгата, но в обсега на Ханкич. Вратарят първоначално изпусна топката, но веднага след това я улови.

В 33-ата минута „канарчетата“ изпуснаха нов добър шанс за попадение. Ван Хертъм намери с дълъг диагонален пас към Минков отдясно, който влезе в пеналтерията и веднага центрира към границата на вратарското поле, където Уме Емануел обаче стреля над вратата.

Минута по-късно Димо Бакалов напредна по левия фланг, влезе в наказателното поле и шутира към далечния ъгъл, но доста неточно.

Пет минути преди края на редовното време на първата част след центриране в наказателното поле на Ботев Митков отклони към втора греда, където Димо Бакалов опита удар със задна ножица, но топката не затрудни Ханкич и той я улови.

Ботев беше на милиметри от това да поведе в резултата в първата минута от добавеното време на първото полувреме. Тогава Па Конате получи на левия фланг, след което надигра Ненов и влезе в наказателното поле. Впоследствие върна топката за Бароан, който стреля пред пеналтерията, но кълбото се отби от напречната греда на Любенов.

Секунди след края на първото полувреме стана ясно, че има проблем с захранването на "Коматево", след като токът в целия квартал е спрял, което забави с около 50 минути старта на втората част.

LAP.bg
5 снимки

Още в преди да е изтекла и минута от началото на вторите 45 минути Митков пробва нисък изстрел от дистанция, но покрай дясната греда на Ханкич.

В 53-ата минута Бароан пресира Дейвид Малембана в неговата половина и успя да му отнеме топката, след което тръгна към наказателното поле и шутира пред дъгата по тревата, но твърде слабо и право в ръцете на Любенов.

БТА / BTA
11 снимки

Шест минути по-късно нов опит за изстрел на Митков от дистанция завърши в обятията на Ханкич.

Последва спад в играта и на двата тима, което беше предпоставка за спокойни минути на терена без ситуации пред вратите.

Чак в 78-ата минута Ботев имаше нова отлична възможност за попедение. Точукву Ннади шутира от дистанция, получи се рикошет в играч на Локомотив и топката попадна в Минков отдясно в наказателното поле, който стреля от чудесна позиция, но Любенов отново се намеси блестящо и спаси.

Две минути преди края на редовното време Митков стреля технично и опасно от пряк свободен удар на добра позиция отляво пред наказателното поле на Ботев, но топката се оплете от външната страна на мрежата на Ханкич.

В последната от четирите добавени минути на мача Станислав Костов получи добра топка в половината на Ботев, задържа я и след това си освободи пространство за изстрел пред наказателното поле, но отново без проблеми за Ханкич.

Така откриващата среща от пролетния дял на efbet Лига стартира без попадения.

FT | БОТЕВ ПЛОВДИВ - ЛОКОМОТИВ СОФИЯ  0:0