Левски загуби с 0:3 от чешкия Баник Острова в петата си контрола от лагера в Турция. Два гола вкара Иржи Клима (21, 28), разписа се и Филип Кубала (43). Проверката бе изгледана от клубните шефове Наско Сираков и Даниел Боримиров, които пристигнаха в лагера на "сините" преди два дни заедно със съпругите си Илиана Раева и Афродита Боримирова.

startphoto.bg
75 снимки

"Сините" влязоха по-активно в мача, но едва в 11-ата минута създадоха опаснист пред вратата на съперника. Продължителна атака завърши с неточен удар на Марин Петков от границите на наказателното поле. Две минути по-късно отново той обстрелва от дистанция вратата на чехите, но не успя да затрудни Якуб Маркович. Асен Митков в 15-ата минута отправи хубав удар от дъгата, който обаче премина над вратата.  Скучаещият до момента Николай Михайлов се намеси решаващо в 17-ата минута след силен шут на Кубала.

Изненадващо Баник поведе в 21-ата минута. Разсеяна игра на Келиан ван дер Каап предостави топката на Иржи Клима пред наказателното поле и той без забавяне прати топката зад гърба на Николай Михайлов - 0:1.

Левски отговори с изстрел на Галчев в 28-ата минута от фал, който бе уловен с лекота от стража на чехите.

От последвалата контраатака през зоната на десния защитник Баник поведе с 2:0. Филип Кубала напредна по фланга и пусна успореден пас към Иржи Клима, който с лекота прати за втори път топката в мрежата на Левски.

В 32-ата минута Левски организира много добра атака, развила се отдясно, топката стигна до Карлос Охене, който стреля от границата на наказателното поле, но ударът му бе блокиран от бранител на Баник.

Две минути преди почивката Левски допусна и трети гол. Дълго подаване бе изгледано аристократично от "синята" защита и топката стигна до Иржи Клима в наказателното поле. Той продължи към Филип Кубала, който отблизо направи 0:3. Българите поискаха попадението да бъде отменено заради засада, но след кратки разправии, съдията ясно даде се разбере, че играта ще бъде подновена от центъра.

В 58-ата минута Левски създаде единственото си до този момент чисто голово положение. Фабио Лима бе изведен отдясно и проби остро, след което центрира успоредно на голлинията, но Фадига не успя да вкара топката от няколко метра. Осем минути по-късно Фабио Лима задържа умил пред наказателното поле и отправи хубав удар по земя, който обаче бе избит от вратаря на чехите. Ключова намеса на Михайлов в 74-ата минута не позволи на Кубала да реализира от непосредствена близост.

Десет минути преди края Фабио Лима изскочи зад отбраната на съперника, но вратарят на Баник предвидливо излезе напред и не се стигна до завършващ удар. Малко след това Илиан Стефанов разочарова с шут от дистанция, който мина далеч от вратата.

СЪСТАВИТЕ

Левски: 13. Николай Михайлов /к/, 22. Патрик-Габриел Галчев, 5. Келиан ван дер Каап, 6. Цунами (84 - 4. Виктор Любенов), 50. Кристиан Димитров, 8. Карлос Охене (57 - 37. Дарлан), 10. Асен Митков (76 - 20. Асен Чандъров), 97. Асими Фадига (57 - 11. Джавад Ел Джемили), 17. Уелтън, 88. Марин Петков (46 - 7. Фабио Лима), 9. Рикардиньо (46. - 14. Илиан Стефанов)

Баник: 35. Якуб Маркович, 5. Иржи Була, 7. Карел Пожезни, 9. Давид Бухта, 10. Матей Шин, 15. Патрик Кпозо, 19. Давид Лишка, 21. Иржи Клима, 34. Ян Юрушка, 28. Филип Кубала, 66. Матуш Рушняк