Славия победи Ботев с 1:0 в мач от групата на Лигата на конференциите в efbet Лига. Единственото попадение бе през втората част, дело на Тони Тасев. С тази победа Славия се утвърди на седмата позиция с 52 точки, а Ботев остава 10-и с едва 32 пункта на сметката си.

Ботев имаше своите шансове в срещата, но пропуски на Бароан и Виктор Генев направиха така, че "канарчетата" отново да не успеят да отбележат гол. Славия бе клиничен в своите ситуации и в една от малкото си възможности успя да се разпише и да спечели трите точки.

start-photo.bg
86 снимки

В първите 15 минути нямаше сериозни голови положения пред някоя от двете врати, а Славия бе по-активният отбор, но не успяваше да създаде достачъно добра ситуация пред противниковата врата. Първият по-сериозен шанс се откри в 26-а минута, след като Красиан Колев добре овладя в наказателното поле, като демонстрира добър дрибъл и стреля с десния крак, но се получи рикошет и топката премина малко встрани от десния страничен стълб на Кръстев.

В 29-а минута Ботев организира чудесна атака, при която Антоан Бароан бе изведен сам срещу вратаря, но Кръстев първоначално спаси. Там бе Николай Минков, който отклони на точката на дузпата за Дилан Мертен, който стреля към вратата, на която нямаше вратар, но ударът бе неточен и профуча покрай десния страничен стълб на Славия.

В 60-а минута Антоан Бароан бе страхотно изведен сам срещу вратаря, а нападателят завърши с десния крак, но Николай Кръстев демонстрира страхотен рефлекс и отрази. Девет минути по-късно Тони Тасев получи превъзходен пас в противниковото наказателното поле и не се поколеба още с първото досокване да шутира, като насочи топката в близкия ъгъл на вратата и остави безпомощен Георги Аргилашки.

В 72-а минута Виктор Генев бе изпуснат от своя пазаз при центриране от фланга, но централният бранител не насочи добре ударът си с глава от чиста позиция и топката излезе в аут. Четири минути по-късно Галин Иванов пое топка в наказателното поле и не се забави нито секунда, като отправи удар към вратата на Ботев, но Георги Аргилашки бе добре пласиран и успя да избие.

Това бе и всичко по-интересно около сблъсъка, който бе спечелен от Славия над Ботев с минималното 1:0.

Стартови състави:

Славия: 12. Николай Кръстев, 3. Ертан Томбак, 23. Емил Виячки, 55. Натан Гасама, 37. Венцислав Керчев, 4. Людовик Соарес, 88. Тони Тасев, 17. Ерол Дост, 71. Кристиян Стоянов, 33. Галин Иванов, 10. Владимир Николов

Треньор: Ангел Славков

Ботев: 1. Георги Аргилашки, 3. Па Конате, 4. Виктор Генев, 5. Красиан Колев, 6. Дилан Мертенс, 11. Антоан Бароан, 15. Джеймс Етоо, 17. Николай Минков, 18. Самюел Супрайен, 20. Антонио Перера, 44. Роберто Пунчец

Треньор: Бруно Балтазар