Левски победи Локомотив София с 6:1 в двубой от първи кръг на efbet Лига. "Сините" впечатлиха със своето представяне в дебюта на Станислав Генчев. Левски допусна първия гол в срещата, който бе дело на Анте Аралица, но след това Александър Колев и Алдаир вкараха дебютните си голове. До края на полувремето Джавад Ел Джемили вкара два гола в рамките на две минути. В продължението на сблъсъка се разписа Карлос Охене, а накрая отбеляза и Мустафа Сангаре своето дебютно попадение. "Сините" бяха по-добри през целия двубой и заслужено стигнаха до успеха, като това е отлично за Станислав Генчев.

start-photo.bg
84 снимки

Още в 6-а минута омакините организираха страхотна атака по десния фланг, като дойде центриране от десния фланг, а Кристиян Димитров увисна във въздуха, като Анте Аралица отскочи великолепно и забоде топката във вратата на Маркович - 1:0 за Локомотив София.

Само шест минути по-късно Александър Колев отигра извън наказателното поле с пас към лявото крило, след което се стрелна напред, а Майкон достави добър пас към нападателя, който от трудна позиция отправи феноменален удар с глава, като не остави шанс на Любенов да реагира - 1:1.

В 22-а минута Алдаир блесна с изумителна техника и дрибъл като премина покрай няколко противникови футболисти, а защитата на домакините нямаше отговор на феноменалния рейд на играча на "сините", който остана очи в очи с Любенов и запази хладнокръвие, завършвайки в ъгъла, за да направи пълния обрат - 2:1 за Левски.

В първата минута на добавеното време Карлос Охене извърши бързо пряк свободен удар, а Джавад Ел Джемили напредна с топка в крака и шутира от дистанция, като разтресе страничната греда, но след това бе най-съобразителен и бързо достигна до кълбото, за да успее да направи чудесна добавка и да се разпише във вратата на Локомотив София - 3:1 за Левски.

Секунди по-късно Левски организира нова добра атака, като Александър Колев се справи чудесно в наказателното поле, а топката попадна в Ел Джемили, който не се поколеба веднага да отправи удар от точката на дузпата, който се оказа неспасяем за Александър Любенов - 4:1 за Левски.

Във втората минута на добавеното време Диого Тейшейра допусна груба грешка в средата на терена, а топката му бе отнета от Карлос Охене, като футболистът на "сините" дриблира чудесно и останал сам срещу Александър Любенов, не сбърка, завършвайки прецизно във вратата - 5:1 за Левски.

В седмата минута на добавеното време Мустафа Сангаре демонстрира феноменалната си физика и преодоля двама противникови състезатели, за да може да завърши с безкомпромисен удар с десния крак от границата на наказателното поле и матира Любенов за шести път в този мач - 6:1 за Левски.

efbet Лига

FT .

1 : 6

• 6’ Анте Аралица
  • 12’ Александър Колев
  • 22’ Алдаир Невеш
  • 45+1’ Джавад Ел Джемили
  • 45+3’ Джавад Ел Джемили
  • 90+1’ Карлос Охене
  • 90+7’ Мустафа Сангаре
  • Съдията даде краен сигнал и това бе всичко от този мач!

90+10'
  • Мустафа Сангаре демонстрира феноменалната си физика и преодоля двама противникови състезатели, за да може да завърши с безкомпромисен удар с десния крак от границата на наказателното поле и матира Любенов за шести път в този мач.

90+7'
  • Преслав Бачев замени Александър Колев.

90+4'
  • Диого Тейшейра допусна груба грешка в средата на терена, а топката му бе отнета от Карлос Охене, като футболистът на "сините" дриблира чудесно и останал сам срещу Александър Любенов, не сбърка, завършвайки прецизно във вратата.

90+1'
  • Левски организира нова добра атака, а Мустафа Сангаре достави великолепен пас от фланга, но изстрелът на Асен Митков бе отразен от Александър Любенов, който изби в корнер.

84'
  • На терена вече е Фабио Лима, който замени Марин Петков.

82'
  • Джавад Ел Джемили отсъпи мястото си на Асен Митков.

81'
  • Симеон Славчев получи контузия и не успя да продължи, като бе заменнен от

71'
  • Това бе всичко от Евертон Бала, който отстъпи мястото си на Мустафа Сангаре.

67'
  • Кристиан Димитров игра с топката, но извърши и нарушение, за което получи жълт картон.

62'
  • Юлиан Ненов бе заменен от Мики Орачев.

58'
  • Левски изпълни чудесно корнер, а топката достигна до капитана Цунами, който от много близка дистанция отправи силен изстрел, но Любенов блесна със страхотно спасяване.

48'
  • Ивайло Найденов вече не е на терена, там е Стив Траоре.

48'
  • Лука Иванов замени Гонсало Кардосо.

46'
  • Това бе всичко от Килиан ван дер Каап, който отстъпи мястото си на Борислав Рупанов.

46'
  • Съдията даде сигнал и втората част започна!

46'
  • Това бе всичко за първата част!

45+5'
  • Левски организира нова добра атака, като Александър Колев се справи чудесно в наказателното поле, а топката попадна в Ел Джемили, който не се поколеба веднага да отправи удар от точката на дузпата, който се оказа неспасяем за Александър Любенов.

45+3'
  • Карлос Охене извърши бързо пряк свободен удар, а Джавад Ел Джемили напредна с топка в крака и шутира от дистанция, като разтресе страничната греда, но след това бе най-съобразителен и бързо достигна до кълбото, за да успее да направи чудесна добавка и да се разпише във вратата на Локомотив София.

45+1'
  • Цунами извърши грубо нарушение и получи жълт картон.

33'
  • Красимир Станоев видя празното пространство и опита изстрел от разстояние с десния си крак, но мощният му удар премина малко встрани от вратата.

24'
  • Алдаир блесна с изумителна техника и дрибъл като премина покрай няколко противникови футболисти, а защитата на домакините нямаше отговор на феноменалния рейд на играча на "сините", който остана очи в очи с Любенов и запази хладнокръвие, завършвайки в ъгъла, за да направи пълния обрат.

22'
  • Александър Колев отигра извън наказателното поле с пас към лявото крило, след което се стрелна напред, а Майкон достави добър пас към нападателя, който от трудна позиция отправи феноменален удар с глава, като не остави шанс на Любенов да реагира.

12'
  • Красимир Станоев бе декориран в жълто.

9+5'
  • Домакините организираха страхотна атака по десния фланг, като дойде центриране от десния фланг, а Кристиян Димитров увисна във въздуха, като Анте Аралица отскочи великолепно и забоде топката във вратата на Маркович.