Хебър и Славия спечелиха първа точка през новия сезон, след като срещата между двата отбора от третия кръг на efbet Лига завърши наравно 1:1. Въпреки че “гробарите” се водеха домакин, мачът се игра на стадион “Александър Шаламанов” в столичния квартал “Овча Купел” заради лошото тревно покритие на съоръжението в Пазарджик.

“Белите” откриха резултата още в 5-ата минута. Иван Минчев изпълни ъглов удар, топката бе отклонена, а Виктор Генев реализира след изстрел с глава, давайки преднина на Славия.

Хебър успя да изравни в 49-ата минута. Атанас Кабов отправи прецизно подаване към Набил Макни в пеналтерията. Макни отправи удар с глава в десния ъгъл на Вуцов, който не успя да реагира навреме.

Броени минути след това Хебър бе близо до пълен обрат. След корнер и разбъркване в наказателното поле, топката достигна до Калоян Пехливанов, но бранител на Славия успя да предотврати попадението в последния момент.

В 65-ата минута Виктор Генев имаше шанс да отбележи второто си попадение в мача. Ертан Томбак центрира, а Генев се озова непокрит на границата на вратарското поле, но не успя да уцели вратата.

За отбора на Веселин Великов предстои гостуване на Арда, докато Славия ще приеме Спартак Варна в следващия кръг на efbet Лига.

start-photo.bg
15 снимки

Ето и съставите на двата отбора:

ФК Хебър 1918

Стартов състав:

1.Петър Дебърлиев (капитан, вратар), 98. Георги Търтов, 23. Калоян Пехливанов, 55. Мартин Михайлов, 44. Николай Николаев, 20. Милен Гамаков, 15. Нджомганг Фонкеу, 10. Атанас Кабов, 77. Октай Хамдиев, 8. Кристиан Андонов, 70. Набил Макни

Резерви: 97. Марсио Да Роса (вратар), 18. Радослав Терзиев, 2. Иван Дишков, 24. Енцо Билал Ел Фатахи, 7. Олексий Збун, 21. Божидар Пенчев, 19. Георги Стайков, 11. Калоян Кръстев, 29. Шейх Сенгор

Главен треньор: Веселин Великов

ПФК Славия 1913

21.Светослав Вуцов (вратар, 3. Ертан Томбак, 5. Велко Йеленкович, 4. Виктор Генев, 37. Венцислав Керчев, 19. Чунг Нгуен До, 73. Иван Минчев, 33. Галин Иванов (капитан), 11. Карл Фабиен, 7. Денислав Александров, 23. Цветелин Чунчуков

Резерви: 12. Николай Кръстев (вратар), 10. Владимир Николов, 77. Емил Стоев, 22. Куентин Зеедорф, 9. Мартин Сораков, 6. Мартин Георгиев, 14. Роберто Райчев, 18. Кристиян Балов, 17. Васил Казълджиев

Главен треньор: Златомир Загорчич

efbet Лига

FT .

1 : 1

• 49’ Набил Макни
  • 5’ Виктор Генев
  • Край на мача. Хебър - Славия 1:1

90+5'
  • Жълт картон за Виктор Генев

90+2'
  • Божидар Пенчев влиза на мястото на Атанас Кабов

86'
  • Мартин Георгиев влиза на мястото на Иван Минчев

84'
  • Жълт картон за Калоян Пехливанов от Хебър

80'
  • Жълт картон за Олексей Збун от Хебър

79'
  • Шейх Диаманка влиза на мястото на Октай Хамдиев

76'
  • Роберто Райчев влиза на мястото на Денислав Александров

75'
  • Мартин Сораков влиза на мястото на Галин Иванов

75'
  • Петър Дебърлиев с уникално спасяване след удар на Чунг До.

74'
  • Корнер за Славия

72'
  • Фрапантен пропуск на Виктор Генев от Славия. Сам срещу вратаря на 1 метър от вратата, Генев не уцели вратата след удар с глава.

66'
  • Владимир Николов влиза на мястото на Цветелин Чунчуков

66'
  • Кристиян Балов влиза на мястото на Карл Фабиен

64+61'
  • Удар на Галин Иванов от далечна дистанция, който минава встрани от вратата

60'
  • Жълт картон за Иван Минчев от Славия

56'
  • Още един корнер за "гробарите"

54'
  • Корнер за Хебър

53'
  • Хебър изравнява резултата в 49 минута. Набил Макни отбеляза красив гол с глава след центриране и резутатът е изравнен.

49'
  • Начало на второто полувреме!

46'
  • Край на първото полувреме

45+2'

32'
  • Кратка почивка за пиене на вода, подари горещото време в София.

29'
  • Славия можеше да поведе с 2:0, но Чунчуков изпусна сам срещу вратаря на Хебър.

25'
  • Олексей Збун влиза на мястото на Георги Търтов

9'
  • Ъглов удар за Славия

5'
  • Славия нанася първия удар в мача. След центиране на Минчев от корнер, Виктор Генев се оказа най-съобразителен в назакателното поле и разстреля вратаря на Хебър след удар с глава.