Много неприятни сцени се разиграха след края на първата част между Левски и Ботев Пловдив. „Сините“ се оттеглиха на почивката с два гола аванс, но напрежението между агитките, което започна непосредствено преди срещата се изостри.

Антон Узунов
18 снимки

След края на първото полувреме от сектора за гости излетя нова ракета към запалянковците на “сините”, която очаквано ядоса феновете на домакините, които прескочиха оградата.

На помощ се притекоха и запалянковци от далечния сектор Б, които също преодоляха оградите и прибягаха 50-60 метра по посока сектора за гости.

В крайна сметка органите на реда успяха да удържат двете страни, но един полицай пострада и се отправи с линейка към болницата. Линейка бе повикана и за запалянко на „канарчетата“, като все още не е ясно какво е неговото състояние.