Отборите на Арда и Локомотив Пловдив завършиха кампанията с впечатляващо равенство 3:3 в Кърджали. Домакините стартираха добре двубоя с гол на Спас Делев, но последва изравнително попадение от Алекс Колев. До почивката Спас Делев отбеляза второ попадение, а пет минути след подновяването на играта кърджалийци удвоиха аванса чрез Тонислав Йорданов. "Смърфовете" обаче се вдигнаха и с два гола на Митко Илиев и синът на Гонзо - Александър Иванов, изравниха за 3:3. Така сребърните медалисти завършиха своя сезон с драматично реми, а Арда тръпне в очакване на мача на сезона срещу Черно море за място в Европа.

Двубоят стартира с бърза размяна на голове заради грешки в защитата на двата тима. Арда нанесе първия удар в мача, след като Александър Георгиев центрира към наказателното поле, където Спас Делев бе оставен абсолютно сам и необезпокояван отбеляза седмия си гол в efbet Лига през този сезон.

Десетина минути по-късно кърджалийци "върнаха жеста", проспивайки присъствието на Алекс Колев в наказателното поле, който засече центриране на Момчил Цветанов и реализира за 1:1.

Статистиката от Арда Кърджали - Локомотив Пловдив

източник: Sofa Score

След попаденията темпото на игра спадна, но в края на първата част Спас Делев възхити с второто си попадение в срещата. Футболистът от с. Ключ премина през половината противникова защита и заби топката в мрежата на Кристиан Томов, извеждайки домакините напред.

Пет минути след подновяването на играта Арда отбеляза ново попадение. Деян Лозев центрира перфектно за Тонислав Йорданов, който се извиси в наказателното поле и с мощен удар с глава удвои аванса на своя тим.

В 66-ата минута Димитър Илиев върна едно попадение за "смърфовете". След страхотна контраатака Карагарен намери непокрития Илиев, който се зачуди дали да стреля и отправи слаб удар, отразен от стража на Арда. При добавката обаче нападателят бе по-прецизен и отбеляза своя гол №13, с което превръща сезон 2020/2021 в най-резултатната си кампания до момента.

В самия край на срещата синът на Гонзо се превърна в герой за гостите. Момчил Цветанов центрира по земя към наказателното поле, където младият Александър Иванов отправи изстрел и след рикошет в Таравел изравни за 3:3.

Арда - Локо Пд  КР 3:3
1:0 Спас Делев 4'
1:1 Александър Колев 14'
2:1 Спас Делев 43'
3:1 Тонислав Йорданов 50'
3:2 Димитър Илиев 66'
3:3 Александър Иванов 89'