Отборът на Септември София победи Пирин в Благоевград в първата контролна среща от подготовката си за efbet Лига с 3:1 като гост.

Играчите на Славко Матич се наложиха с убедителна игра над домакините, като попаденията отбелязаха Мартин Стойчев, Атанас Кабов и Реди Каса. За Пирин точен беше Александър Дюлгеров, който вкара седем минути преди края на срещата за 1:2.

До почивката гостите дръпнаха с два гола преднина. Най-напред младият Стойчев откри в 21-ата минута, а дясното крило Кабов удвои преднината 120 секунди преди последния сигнал за първата част. Реди Каса фиксира крайния резултат в последните секунди на двубоя.

Новаците в Първа лига започнаха в състав Шейтанов, Стойчев, Георгиев, Арсов, Миланов, Ачков, Рамадан, Чандъров, Делимеджац, Александров, Кабов. Още в първите минути капитанът на тима Асен Чандъров бе сменен принудително от Александър Тодоров заради мускулна травма.

На полувремето в игра се появиха Василев, Пешов, Атанасов, Пърликов, Колев, Маринов, Зоров, Петров, Каса и Йоан Гаврилов.

Утре(12 юни) Септември заминава за Разлог, където ще се готви в лагерна обстановка до 25-и юни.

Следващата контролна среща за отбора на Пирин Благоевград е другата събота – 18-и юни срещу ЦСКА 1948, като срещата ще се играе в Благоевград или Банско.