Отборът на Славия победи с минималното 1:0  Ботев Пловдив на "Коматево" , в двубой от 11-тия кръг на efbet Лига. Славчо Шоколаров откри резултата за гостите в 25-ата минута. "Белите" заиграха 10 души на терена, след като Димитър Велковски беше изгонен в 44-ата минута. Малко преди червения картон гол за Ботев не беше зачетенот съдийската бригада при доста спорни обстоятелства.

Lap.bg
28 снимки

Първата по-интересна ситуация доведе и до гол. Янко Георгиев не успя да избие добре едно центриране на Христо Попадийн отдясно в наказателното поле. Топката стигна до Славчо Шоколаров, който изпревари Марко Перван и вкара в опразнената врата за 0:1.

В 41-ата минута се стигна до много спорна ситуация и отменен гол за Ботев. Георги Георгиев изби силен удар на Марко Марин в корнер. След неговото изпълнение Кристиан Димитров стреля с глава, вратарят на Славия не се намеси по най-добрия начин и топката срещна гредата, след което топката се заходи по голлинията. Съдията Никола Попов даде сигнал играта да продължи, въпреки претенциите на футболистите на "канарчетата". Повторенията обаче не показаха дали топката наистина преминава с пълния си обем.

Ботев Пловдив - Славия 0:1

източник: Nova Sport

Ботев Пл- Славия 0:1

Три минути след това Димитър Велковски беше изгонен, след като му бе показан втори жълт картон.

В 45-ата минута Тодор Неделев отправи силен удар от границата на наказателното поле, при който Георгиев първоначално не реагира добре, но след това улови кълбото.

В 53-ата минута домакините изпуснаха страхотен шанс да изравнят. Марко Перван получи хубав пас от капитана Тодор Неделев. Хърватинът излъга Милен Гамаков и стреля от няколко метра, но прати топката над вратата на Георгиев.

В 75-ата минута Радослав Кирилов имаше шанс да отбележи втори гол за Славия, но след страхотна намеса на Янко Георгиев, който скъси ъгъла, опасността беше премаахната в ъглов удар. След неговото изпълнение не последва нищо интересно.

В 83-ата минута домакините пропуснаха поредната възможност да изравнят. Тодор Неделев центрира в наказателното поле от пряк свободен удар, а там Фернандо Виана стреля с глава, но над вратата.

Минута преди края на срещата Виана получи топката в наказателното поле, но отново стреля неточно.

В края на двубоя феновете на Ботев призоваха за връщане на Николай Киров в отбора.

С тази победа Слания се изкачва до 8-ата позиция с актив от 13 точки. Ботев Пловдив остават 12-ти с девет. В следващия кръг футболисите на Златомир Загорчич приемат Царско село. "Канарчетата" пък гостуват на другия Ботев във Враца.

БОТЕВ ПЛОВДИВ – СЛАВИЯ 0:1

0:1 Славчо Шоколаров 25'

Червен картон: Димитър Велковски 44'

Ботев Пловдив (4-4-2): 1. Янко Георгиев, 2. Джонатан Перейра (28. Филип Филипов 51'), 3. Димитър Пиргов, 5. Кристиан Димитров, 24. Лазар Марин, 18. Радослав Терзиев (66. Еберт Кардосо 46'), 14. Станислав Шопов (39. Никола Илиев), 22. Марко Перван, 8. Тодор Неделев (к), 7. Александър Тонев, 92. Фернандо Виана

Ст. треньор: Желко Петрович

Славия (3.4-1-2): 13. Георги Георгиев, 83. Христо Попадийн, 15. Емил Виячки, 38. Милен Гамаков, 19. Димитър Велковски, 71. Емил Стоев (4. Петър Патев 57'), 8. Славчо Шоколаров, 73. Венцислав Бенгюзов, 10. Янис Карабельов, 33. Галин Иванов (к), 9. Цветелин Чунчуконв (11. Радослав Кирилов 58')

Ст. треньор: Златомир Загорчич

Гл. съдия: Никола Попов, гр. София