Славия и Локомотив Пловдив завършиха 1:1 в мач от предпоследния кръг на редовния сезон на efbet Лига. Кристиан Добрев откри резултата в 48-ата минута, резервата Хорге Сегура изравни три минути преди края на редовното време. Гостите пропуснаха да стигнат до пълен обрат в добавеното време, след като Джовани пропиля отличен шанс. Равенството остави Локомотив Пловдив на шестата позиция, с една точка пред Славия, като двата отбора ще се борят до края за място в топ 6. В последния кръг Славия гостува на ЦСКА 1948, а Локомотив Пд приема Левски.

startphoto.bg
80 снимки

Преди началото на срещата защитникът на домакините Емил Виячки бе награден по случай своя мач №100 с екипа на Славия. Това се случи в миналия кръг при победата с 2:1 срещу Септември, а фланелката му бе връчена от капитана Галин Иванов.

Двубоят започна доста интересно и още в 4-ата минута Джовани отправи коварен удар към Светослав Вуцов, но вратарят на "белите" изби. Малко след това домакините изявиха претенции за дузпа заради игра с ръка на Пиер Зебли, но главният съдия Иво Андреев подмина ситуацията. Чудесен шанс се откри отново пред Джовани в 13-ата минута, след като Денислав Александров сложи топката на главата му с отлично центриране от десния фланг. Ударът на дребния бразилец обаче не намери очертанията на вратата на Славия.

Претенции за дузпа имаха и гостите в 23-ата минута, когато Георги Каракашев падна в наказателното поле, пресиран от Кристиян Стоянов и Натан Гасама. Ситуацията бе проверена с ВАР и решението на рефера бе потвърдено. Две минути след това Денислав Александров успя да вкара топката във вратата на Славия, но попадението не бе зачетено заради игра с ръка на футболиста на Локомотив Пд.

Вихрено започнаха второто полувреме домакините. В 47-ата минута Емил Стоев отляво настигна топката близо до аутлинията и върна отлично по земя към Галин Иванов. Капитанът на Славия шутира силно, но право в ръцете на  Хоркаш.

Минута по-късно обаче Галин Иванов се реваншира с чудесно прехвърляко подаване, извело Кристиан Добрев зад гърба на противниковата защита. Младокът изненада Хоркаш с плътен изстрел в близкия ъгъл и откри резултата - 1:0.

Час след началото на мача наставникът на гостите Александър Томаш извърши 4 смени наведнъж. Първата беше принудителна - вратарят Динко Хоркаш получи тежка контузия след нарушение на Натан Гасама и отстъпи мястото си на ветерана Илко Пиргов. На терена се появиха още Ивайло Димитров, Джовани Трупе и Бабакар Дион.

В 72-ата минута Галин Иванов изведе на дясното крило Ертан Томбак, който пусна хитро по земя към Кристиан Добрев, чийто удар обаче ляв външен фалц мина на сантиметри от десния стълб на вратата на гостите. Малко след това напрежението взе връх, след като Пиер Зебли и Емил Стоев се спречкаха в средата на терена и дори опряха главите си. Реферът обаче бързо охлади страстите с жълти картони и за двамата.

Три минути преди края домакините бяха попарени от резервата Хорхе Сегура, който се ориентира най-добре при центриране на Джовани от фал и с глава насочи топката неспасяемо в далечния ъгъл - 1:1. Попадението бе първо за колумбиеца с екипа на Локомотив Пд.

В третата минута на добавеното време гостите пропуснаха да направят пълен обрат. Чудесна контраатака постави в шах играчите в "бяло", а Бабакар Дион изведе Джовани на отлична позиция. Бразилецът обаче стреля слабо и право в стража на домакините.

СЛАВИЯ - ЛОКОМОТИВ ПЛОВДИВ 1:1

СТАДИОН: “Александър Шаламанов”, София
СЪДИЯ: Иво Андреев

Славия: 21. Светослав Вуцов, 3. Ертан Томбак, 23. Емил Виячки, 55. Натан Гасама, 4. Людовик Соарес, 5. Велко Йеленкович, 33. Галин Иванов (К), 71. Кристиян Стоянов, 11. Кристиан Добрев, 8. Емил Стоев, 10. Владимир Николов
Резерви: 1. Георги Петков, 9. Ахмед Ахмедов, 17. Ерол Дост, 88. Тони Тасев, 83. Христо Попадийн, 15. Валентин  Петров, 14. Роберто Райчев, 19. Чунг Нгуен До
Треньор Златомир Загорчич

Локомотив Пд: 23. Динко Хоркаш, 50. Йосип Томашевич, 4. Мартин Паскалев, 5. Тодор Павлов, 13. Матеус Да Силва, 15. Пиер Зебли, 33. Георги Каракашев, 6. Христо Иванов, 10. Джовани Бариани, 19. Денислав Александров, 14. Димитър Илиев (К)
Резерви: 1.Илко Пиргов, 99. Джовани Трупе, 7. Бабакар Дион, 9. Ерик Сорга, 25. Иван Михайлов, 3. Петър Андреев, 91. Хорхе Сегура, 21. Кристиан Пинеда, 11. Ивайло Димитров