Отборът на Черно море гостува на Ботев Пловдив в един от най-интересните сблъсъци от 26-ия кръг на efbet Лига. Дербито на стадион „Христо Ботев” стартира в 16:30 часа и може да го гледате в пряко предаване по DIEMA SPORT, както и онлайн на PLAY DIEMA XTRA. В Gong.bg ще проследим мача на живо минута по минута.

Тимът на националния селекционер Илиан Илиев нямат право на грешка в града под тепетата, след като вчера конкурентите за първото място Лудогорец и ЦСКА записаха победи, съответно над Локомотив Пловдив и Локомотив София.

Визитите обаче са големият проблем за „моряците” през пролетта. И в двата си мача до този момент срещу Лудогорец и Берое, Черно море не успя да спечели дори точка.

От своя страна тимът на Ботев девети с 33 пункта и ще търси точки в опит да се доближи до топ 6. Играчите на Душан Керкез обаче нямат победа в последните си три шампионатни двубоя – равенство със Славия, и загуби от Лудогорец и ЦСКА.